čtvrtek 11. srpna 2016

Počítáme

Odhaduji to tak na deset až patnáct minut klidu denně. Kluci se dokonce umí i nepoprat a společně si prohlížet. V březnu dostal Mládě k narozeninám naprosto dokonalou knihu. 
Jmenuje se Počítání a je to skvělá práce finské výtvarnice Aino-Maiji Metsoly. Absolutní dokonalost a přesně vím, že až tahle první nepřežije řádění kluků(a stát se to může), tak poběžím pro druhou takovou a budu si jí chránit:-)
Skvělá práce barev, jednoduché, ale krásné kresby, děti se v ní snadno orientují a každý z kluků zatím cílí na něco jiného. Mládě baví otvírat okýnka, nechává si číst úkoly("  ") a pak se snaží je splnit, nebo správně odpovědět na otázku. MiniMládě baví otvírání okýnek, baví ho ukazovat a hledat ("kde je liška?"), ale oba shodně knížku mají opravdu rádi. 
Na každé dvojstraně se dostáváme do nového prostředí. Ať už se jedná o zvířátka, šatník, dopravní prostředky, květiny a na každé dvojstraně pořád nacházíme něco nového. A procvičujeme u toho počítání do deseti, což je u nás zásadní. Tenhle školní rok čeká Mládě zápis do školy a velmi se tím zabývá.

Kniha je ideální pro děti od dou let, což jsme trochu nedodrželi, ale vůbec ničemu to nevadí. Vyšla v nakladatelství Baobab.


4 komentáře:

Děkuji za milé komentáře;-)