pondělí 15. srpna 2016

Zoo&Safari

Výlet do Dvora Králové. Už nějakou dobu jsme to slibovali klukům a vlastně i sobě. V Zoo jako takové jsme tam už párkrát byli. Říkali jsme si ale, že by nebylo špatné vyzkoušet safari. A stálo to za to. Cestou zpět rodiče vyčerpaní, děti nadopované a spokojené se svými zážitky. Tak to asi má být. Nebyla jsem si jistá, kolik si z takového výletu odnese MiniMládě, ale vypadalo to, že se opravdu baví. Teda až na Safari, protože jízda ho uklidnila a chvilku to vypadalo, že usne. Největší atrakcí určitě bylo Lví safari. Mládě stokrát překontroloval okýnka u auta, aby se někomu něco nestalo a pak jsme se mohli poměrně zblízka podívat. 
Neprošli jsme všechno. Vždycky si to přeju, ale nikdy se mi to (skoro v žádné zoo)nepovede. A tahat děti sem a tam, jen abychom měli splněno, to se mi taky nechtělo. Takže příště objevíme určitě spousty nových věcí. 
Mládě má aktuální oblíbené téma řezání, sekání, kácení, stromy, větve, dřevo, oheň. Takže jsme museli jít ihned prozkoumat, jestli dřevo hoří správně a jestli někdo (ne)pokácel všechny stromy. Kontrola musí být i tady! :-))

A odpočinek taky! 
Atom si dokonce zvládl dát i kafe(opravdu šíleně silný), zatímco se kluci hrabošili v písku...


Zastavit jsme museli i na dětském hřišti. To už je prostě povinnost, když vyrážíme kamkoli s dětmi. 
Mládě se ptal, jestli ho budu jistit. No jasně, že jsem šla. Věřil mi :-) Společně jsme překonali celou trasu a i když má respekt k výškám a podobným atrakcím, dal to skvěle. Myslím, že v tu chvilku překonal sám sebe. 
5 komentářů:

 1. všimla jsem si toho už vícerokrát, dnes už ale musím zareagovat. píšeš o hřišti a mládě se ptá zda ho budeš jistit. ty jdeš a jsi mu oporou. zásadní a moc důležitá věc plus skvělý přístup. oni nepotřebují dirigovat zespodu, potřebují nám věřit a vědět že jim stále chráníme záda. Možná jsi pak byla unavená a měla jsi toho dost. tvoje děti budou vzpomínat na všechno co s tebou zažily a budou to umět předat dál. na co budou vzpomínat děti maminek, které za rohem kouří a chtějí mít svůj klid? Tak to fakt nevím. Jsi skvělá a tvůj rodičovský přístup je nádherný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásně napsáno, podepisuji :o) Janina je skvělá :o)

   Vymazat
 2. Jani, ty jsi prostě taková ta správná máma! Moc Ti fandím a jak je psáno výše máš skvělý přístup ke klukům i k životu :o)

  OdpovědětVymazat
 3. Teda MiniMládě roste neskutečnou rychlostí :) Krásné fotky!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)