pátek 16. září 2016

Když se to správně sejde../knižní tipy

Tak je hned důvod k oslavě. Nám se to povedlo. V neděli bude mít Mládě svátek a MiniMládě bude slavit svůj rok a půl mezi námi. Přišlo mi to jako skvělá příležitost. Pro oba jsme vybrali dárek a chystáme se uspořádat malou oslavu :) Protože kdy se nám to zase poštěstí, aby to takhle hezky klukům vyšlo na jeden společný den!
Dárky u nás znamenají ve velké většině knihy. A tak jsme vybrali dvě, na které už chvilku myslím, že v dětské knihovně chybí.


Už je to docela dávno, co jsem koupila pro Mládě pexeso Šmalcova abeceda a říkala jsem si, že až se přiblíží škola, musíme koupit i knihu. Prostě aby to bylo komplet. A přišlo to vážně rychle, možná ještě rychleji, než jsem čekala. Abeceda je u nás velké téma, protože Mládě jako předškolák stále řeší zápis, školu a všechny zásadní věci kolem. Myslím, že s touhle knihou bude mít brzy ve všem naprosto jasno.

Asi to nebude o čtení před spaním, ale spíš na prohlížení během podzimních sychravých večerů. Hledání nových slov v obrázcích, povídání o písmenkách. Nudit se rozhodně nebudeme.


Na tuhle knihu jsem dostala před čas tip od Terezy a ukázal se jako narposto správný. Je totiž opravdu krásně zpracovaná. Ilustrace Marie Štumpfové dokonce původně vznikly jako diplomová práce a texty Jiřího Dvořáka dokonale k obrázkům pasují. Hledala jsem něco s kratším textem, aby tomu MiniMládě trochu věnoval pozornost a já ho nezatěžovala moc dlouhým čtením. Nemůžu se dočkat, až začneme!

Celý ten nápad, stvořit altas spících zvířat, je vážně skvělý. Jak zvířata vypadají, co dělají, co potřebují, na co myslí v čase spánku a čerpání sil? Myslím, že si jí ráda prohlédnu a přečtu i s Mládětem., bude mít rozhodně spousty doplňujících historek a otázek. Přesně taky vím, že pak bude chtít všechna ta zvířátka domů. A velrybu do vany k tomu:-)) 


Obě knihy vyšly a jsou k sehnání v nakladatelství Baobab.
A já se moc těším, až kluci budou rozbalovat své balíčky!

3 komentáře:

  1. Obě znám a obě se mi líbí. Kluci budou mít určitě radost :o)

    OdpovědětVymazat
  2. Šmalcovu abecedu mám v šuplíku nachystanou na později, Jak zvířata spí náš skoro tříleťák už chvíli má , ale vůbec ho to nechytlo, tak jsem zvědavá, jestli ještě jejich chvíle přijde...

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)