pátek 14. října 2016

DIY/podzimní náhrdelníky

Tohle sychravé a nepříjemné počasí je pro nás asi nejinspirativnějších období. Dobře, tak hlavně pro mě a kluky do toho nenápadně popostrkuji. Dokud se ale nechají a líbí se jim to, tak toho jen tak nenechám. Dnes tedy zase diy pátek a naše podzimní náhrdelníky. Při nedávné návštěvě hřiště jsem si jich pár nasbírala s tím, že z toho určitě něco bude. A už na ně došlo.

Co potřebujeme:
Nasbírané žaludy, akrylové barvy, štětec, obyčejný černý popisovač a lepidlo/tavnou pistoli. A velkou jehlu na propíchnutí/vrtáček.


Žaludy jsme museli na chvilku zbavit jejich kloboučků, do kterých jsem udělala dvě malé dírky na provlečení provázku. A byla jsem ráda, že jsem měla nějaké záložní. Pár mi jich u toho prasklo a trochu jsem se vztekala. Když jsem dělala poslední, tak přišel Atom a zeptal se, proč proboha nepoužiju vrtáček. Takže asi tak :-)

"Tělíčka" jsme s Mládětem různobarevně natřel a nechali chvilku schnout. Chtělo to víc než jednu vrstvu, ale nevadilo nám to. Docela jsme si u toho popovídali.

Během schnutí jsme začali provlékat provázky do kloboučků. A pak jsme je už je lepili zpátky k žaludu. Ideální je použít tavnou pistoli(já to poprvé zkoušela s Herkulesem a bylo to na dlouho). A postupně jsme domalovali všem obličeje.

Takhle vypadá celá naše barevná parta v samém závěru. Podzimní náhrdelníky jsou na světě.

1 komentář:

Děkuji za milé komentáře;-)