čtvrtek 10. listopadu 2016

Berlín

Náš podzimní víkend v Berlíně, kam jsme jeli za našimi kamarády. Zpětně si říkám, že byli docela odvážní, protože naši dva mini lotři to umí pořádně roztočit už po šesté ráno a nezastaví se do večera! Každopádně nás čekalo prima bydlení, skvělé jídlo a zábavných pár dnů. Kluci cestu zvládli celkem dobře. Jediný nepříliš příznivý faktor delších tras je, že spokojeně usnou a večer se jim naopak spát nechce(taková ta rodičovská klasika). Ale dali jsme to. Dokonce se zastávkou na proběhnutí/hřiště. A já jsem velmi ráda zase na chvilku změnila prostředí.

Můj doping po příjezdu. Jestli jsem něco potřebovala, tak přesně tohle! Kafe a trochu vína vždycky pomůže. Na všechno. Skoro.

Tvůrčí chvilka našich chlapečků.


Konečně jsme měli čas a vypravili jsme se do Technického muzea. 
Jedná se o největší muzeum techniky na světě a má rozlohu až 50.000 m². Je rozděleno do sedmnácti sektorů, ve kterých můžete spatřit výstavu lokomotiv, letadel a lodí, nebo zjistit, jak se vyrábí různé šperky či papír. Nebylo v našich silách projít úplně všechno, je to opravdu obrovský prostor. Ale rozhodně můžeme doporučit!

Navíc je odtud opravdu pěkný výhled na město!

Skvělá večeře - wiener schnitzel. Co víc si po náročném dni přát! Danke!

Moje Batman pyžamo a snídaně. Kluci ráno chodili pro čerstvé pečivo, Mládě si chtěl povídat německy, vyprávěl mi, co cestou viděli a byl ze všeho nadšený. Mimochodem, v poslední době snídám pořád jen sladké(abych se rychleji probudila). Měla bych se nad sebou zamyslet. Velmi. 

Blešák. Mám vždycky chuť si koupit a odvézt nereálné věci jako židle, nebo obrovský stůl. Ale jednou, jednou se to podaří :-)) Mládě byl chvilkama otrávený, ale když našel starou pilu...svět byl zase v rovnováze(na chvilku). Vzhledem k tomu, že chce být dřevorubec...


Existují věci, které mě vždycky, fakt vždycky, potěší!:-)) 

Naši unavení kluci :-))

Dokonalý podzim, krásný den přesně stvořený pro procházku, běhání v listí a blbnutí. Dokonce bylo i nádherně teplo, takže jsme toho museli využít. Mládě si cestou vyhlédl školku, kam by ideálně chtěl začít ihned chodit. Po návratu opět skvělý, pozdní oběd na zahřátí. A to světlo za okny...

Fotil Mládě :-)


3 komentáře:

  1. Vy se máte! Jela bych do Berlína hned a bez rozmýšlení <3

    OdpovědětVymazat
  2. Jste úžasní! Baví mě, že s dětmi jen nesedíte na zadku u televize a hodně moc vám v tomto fandím :o)

    OdpovědětVymazat
  3. Janino, k dnešnímu Tvému postu musím napsat (v dobrém) jediné "závist sakra!":D

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)