úterý 15. listopadu 2016

čteme/Pohádkový svět Františka Nepila

Naše knihovna má nový přírůstek. A není to jen tak nějaký přírůstek. Máme totiž doma Pohádkový svět!
Přiznávám, že jsem pohádky a příběhy Františka Nepila, vlastně vůbec neznala. Trochu jsme se celé mé dětství míjeli a cestu jsme k sobě našli až teď, když jsem vybírala nové knihy pro kluky. Takže to byl spíš takový risk, netušila jsem do čeho jdeme. Když jsme tedy s Mládětem začali číst tuhle knihu, bylo to pro nás oba bylo seznamování se s něčím úplně novým. A byla to rozhodně dobrá volba.


Kniha se věnuje tvorbě Františka Nepila pro dětské čtenáře a jedná se o ochutnávku z mnoha knih věnovaných právě této skupině jeho příznivců.
45 příběhů je tematicky rozděleno do sedmi bloků, které jsou nazvány: Strachonoši a strachonošky, Kocouři, brejlovci a malá divoká prasátka, Králové, řezníci a jiní neobyčejní lidé, Z polí, lesů a luk, Haf, haf, haf!, Vánoce jsou za dveřmi a O slunci, měsíci a hvězdách.


My jsme vynechali Strachonožce, tedy přesněji řečeno všechny pohádky, kde jsou čerti. Mládě je nemá rád a před spaním jsem ho tím vůbec nezatěžovala. Mnohem víc jsme si užili "Vánoce jsou za dveřmi", což je aktuálně velmi důležité téma. 
Kapitoly nejsou ani přehnaně dlouhé, ani kraťoučké, krásný střed. Většinou jsme před spaním stihli dvě(a půl) a bylo to akorát do spokojeného oddychování Mláděte v peřinách. 
Za zmínku stojí rozhodně i krásné ilustrace Adolfa Borna, dlouholetého kamaráda Františka Nepila. Jejich spolupráce byla skvělá!


1 komentář:

Děkuji za milé komentáře;-)