úterý 24. ledna 2017

3/52Mládě začal chodit do Předškoláčka. Je to takové seznámení s tím, co ho(pravděpodobně)od září čeká. Děti pak nejsou tak vyjukané, ví jak to bude ve škole vypadat a tak dále. Velké téma, už je skoro školák! Ze všeho je nadšený, všechno se mu líbí a s ničím nemá problém. Prochází jakousi podivnou formu hubatosti se špetkou pubertálních vzdorů. Taky prima, zvlášť se umí předvést, když to nejmíň čekám a ještě mín potřebuji. Byl s námi u zubaře, vyloudil si hmotu na otisk zubů, všechno řádně okomentoval, na všechno se zeptal a pobavil půl ordinace. Když má náladu, skvěle si umí hrát s bráchou. Dokonce přišel úplně poprvé s tím, že si vezme MiniMládě nahoru do pokojíčku a budou si sami hrát. Bylo to krásných deset minut totálního ticha :-)
MiniMládě se mnou opět zvládl jednání. No jasně, převrátil u toho půl knihovny vzhůru nohama, já jsem si pila kafe(poučena z minule), skoro u stropu, ale zvládli jsme to spolu. Nakonec jsem ho domů musela dotlačit násilím. Líbí se mi, že vyrůstá obklopen knihami. Vlastně to je takový můj výchovný sen, aby to jednou bral jako úplnou samozřejmost, mít doma spousty knih.
Krom toho prochází jakýmsi destrukčně sabotérským obdobím, takže si stokrát za den musím připomenout, že ho miluju a že z toho jednou vyroste. Schoval nám klíče od kuchyně i jídelny a vůbec mi nepřišlo vtipné, že je nemůžu najít. Nakonec se nám po odpoledni, kdy se dalo chodit jen určitými dveřmi, podařilo odhalit jeho hnízdo, kam ty klíče cpe, ale...chápete to?! :-)))

2 komentáře:

Děkuji za milé komentáře;-)