sobota 18. února 2017

film/I dva jsou rodina

Ve středu jsem byla ve Francouzském institutu na předpremiéře nového filmu a musím o něm dodnes přemýšlet. Když mě Lucka na tuto projekci zvala, vybavuji si, že psala něco o dojemném filmu. Jenže já u filmů moc nebrečím, v kinech prakticky nikdy. Tak tady se mi to sešlo úplně všechno dohromady. Znáte ty filmy, které jsou krásné a zároveň srdcervoucí? Tohle je přesně on.

Samuel (Omar Sy) si užívá bezstarostný život na francouzské Riviéře. Do chvíle, než ho navštíví bývalá milenka Kristin (Clémence Poésy) a oznámí mu, že dítě, které drží v náručí, je jeho. Holčičku mu předá  a uteče. Samuel s malou Glorií odlétá do Londýna, kde Kristin marně hledá, ale akonec mu nezbývá nic jiného než si najít práci a usadit se zde. Samuel se okouzlujícím způsobem pouští do výchovy malé Glorie. Během následujících osmi let se ukáže, že je nejen milující, ale i hodně netradiční táta. S humorem se vypořádává s nástrahami každodenního života osamělého Francouze v Londýně. Rodinná idylka se však záhy změní, když se objeví Kristin.Tenhle příběh netradičního, ale okouzlujícího tatínka, který se musí postarat sám o výchovu své dcery, bude k vidění v kinech od 23. února pod názvem I dva jsou rodina (Demain tout commence). Režisér filmu Hugo Gélin má na svém kontě cenu Nejlepší debut roku2013 za film Comme des frères a podílel se také jako scénárista na komedii Zlatá klícka.

V závěru jsem měla pocit, že bych měla jít ven ze sálu, za dveře a chvilku tam brečet sama pro sebe. Stažené hrdlo jsem měla už když uteče máma od své dcery. Jako dcera, která se dodnes někde v hloubi duše srovnává s tím, že byla "odložena" a vychována jen jedním rodičem, jsem to prožívala z možná trochu jiné per spektivy.  Ale tátové jsou a budou hrdinové. Jen to, že dítě porodíme, z nás žen nedělá kvalitního rodiče. Je to přeci celé o něčem naprosto jiném.


Na trailer se můžete podívat tady3 komentáře:

Děkuji za milé komentáře;-)