pátek 17. března 2017

10/52

Mládě se moc těšil do školky a byl spokojený, že už konečně! Chyběl mu kolektiv, děti, doma už se začínal pekelně nudit. Školka byla tentokrát docela vysvobozením pro všechny. Začala mu sezona, takže už se pomalu stěhuje se svou dětskou motorovou pilou na zahradu, tvrdě tam dře a je z něj zase, po dlouhé zimě, správný dřevorubec. V praxi to znamená, že přijde ze školky, převleče se do pracovního a do večera bych ho neviděla, pokud by nedostal hlad. Z toho mám radost. Ne, že ho nevidím, ale že bere zahradu a chození ven, jako něco super. Ne, že je to trest a teď musí chvilku dýchat čerstvý vzduch, aby se mohl povalovat. Je to prostě takové malé zahradní dítě. Už si chystá předzahrádku u svého domečku a vymýšlíme různé úpravy. Všude si bere knihy. Na výlet se školkou, když jdeme pro potvrzení k lékaři, když nás čeká delší trasa autem. A brácha ho stále velmi aktivně napodobuje. Velmi dobře!
MiniMládě se vystřídal s bráchou a zůstal nastydlý zase on. Takový klasický kolotoč, když máte dvě děti. Naštěstí se dal rychle dohromady a po několika dnech nekonečné nudy, kdy už měl plné zuby mě, která se snaží ho zabavit a mizerné nálady(co mizerné! Měl prostě několik velmi protivných dnů po sobě jdoucích). Jediným světlým okamžikem se pro něj stával příchod Mláděte ze školky a jeho kašpařiny, kterýma bráchu bavil. Viděli jsme spolu spousty pohádek, snažila jsem se ho udržet, aby ležel a odpočíval, ale byl to jeden z těch těžších úkolů. Samozřejmě nechtěl. Nuda. Ke konci týdne už mohl na kratší(zkušební) procházku a pak jsme si dali v neděli výlet na Ještěd. To ho velmi nadchlo, když tedy nepočítám jeho utíkání pryč z restaurace. Venku je samozřejmě všechno lepší, zajímavější. A cestu lanovkou zvládl krásně, trochu jsem se bála jak zareaguje, ale bylo to dobrodružství. Jako všechno.


3 komentáře:

  1. Kolotoč nemocí je hrozná věc. Ale zvládli jste, gratuluji. Kluci jsou nejlepší. Moc mě těší, že si všude berou knihy!

    OdpovědětVymazat
  2. To čtení mě vysloveně dojímá. Víc takových dětí!

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)