neděle 5. března 2017

8/52

Mládě lyžoval jako blázen. Ničeho se nebál a se mnou i Atomem si to užíval. A my s ním. Lyžoval skvěle a jsem na něj moc pyšná. Těsně před odjezdem na hory jsme si  ještě lastřihli zápis nanečisto. Byla to taková příprava na zápis a na všechno, co by ho mohlo ve škole při téhle akci potkat. Myslím, že to zvládl hezky(když vynechám divočení s kamarádem ve volné chvilce :-) 
Hory jsme měli tentokrát trochu hektičtější než obvykle. Ve středu nás čekal návrat domů, večer divadlo a čtvrtek ráno cesta zpět. Ale nevadilo to. Úplně poprvé u nás zůstala hlídací teta Šárka a my jsme mohli být jeden celý večer ve dvou. Naprostý ideál! Bylo to všechno naplánováno úplně přesně a já jsem se bála, aby to vyšlo jak má. A ono se to fakt povedlo. Mládě naprosto bez problémů, vždycky byl takový samostatnější a vítal každou novou tvář, se kterou si může povídat, nebo hrát pexeso. Druhý den vyprávěl, že ho to doma bez nás moc bavilo a ze Šárky je nadšený velmi :-)))
Po příjezdu zpět na hory, už z lyží neslezl až do konce pobytu. Jezdil pořád a pořád, prý musí trénovat. Bohužel neděle už byla ve znamení odpočinku doma, protože bylo jasné, že si na horách uhnal kašel a teplotu. 
MiniMládě spal poprvé ve velké posteli. Zatím tedy jen na horách, kde jsme si řekli, že to prostě riskneme. Balit cestovní postýlku už se nám moc nechtělo, navíc se uvolnilo trochu místa v autě(které jsem ihned zaplnila dekama, protože bez nic nemůžu jet na hory:-). Takže jsme zjistili, že ve velké posteli to zvládá dobře. Navíc s bráchou, velké dobrodružství. Což mě přivádí k tomu, že už je chceme postupně sestěhovat do dětského pokoje. Myslím, že to oba ocení. My ostatně taky. Takže už se mi v hlavě rodí plán na nový pokoj. 
Druhá věc je ta, že poprvé zůstal s někým doma a my jsme odešli. Dřív jsme ho většinou ještě stihli uspat, ale tentokrát to časově nevycházelo a Šárka se toho statečně ujala. I to zvládl podle všeho dobře a já jsem ráda, že už je to velký kluk. Je trochu uzavřenější, než brácha, ale mám pocit, že v posledních dnech se to všechno dokonale mění. Na horách ho fascinovala, mimo bráchovo lyže, rolba a vlek. Na tyhle dvě věci by mohl koukat a zkoumat je, pořád. Taky ho bavilo sedět na sluníčku na terase a vyhřívat se. S knížkou, nebo i bez, hezky bylo. 


2 komentáře:

  1. Oba kluci jsou báječňáci a dohromady tvoříte skvělou partu. Líbí se mi jakým směrem je oba vedete a jak moc je to baví. A i když si umím představit, že někdy je to velmi náročné a vy nemáte čas ani sami na sebe, jste rodiče na svém místě. Ráda vás čtu, protože vaši kluci jsou naděje, že nic není s tou novou generací ztraceno. Ani s dnešními rodiči;-)

    OdpovědětVymazat
  2. Mládě se snad s lyžema už narodil:-)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)