pátek 21. dubna 2017

15/52

Mládě měl prázdniny, tak jsme hodně času trávili společně a bylo to prima. Původně jsme chtěli jet do Rokytnice, ale vzhledem k ne úplně příznivé předpovědi počasí jsme to posunuli na jindy. Místo toho jsme využili každou chvilky, kdy bylo hezky. Na kole jsme si dali novou trasu a vydali jsme se na společné výlety. Mládě si přál "jet na nějakou výstavu o Josefu Čapkovi", což jsem se mu snažila splnit, ale aktuálně žádná taková v rozumné vzdálenosti není. Vydali jsme se tedy na Čapkovu Strž. Byla jsem tam mnohokrát a byla jsem ráda, že tam můžu vzít i kluky. Mládě si nechal přečíst snad úplně všechno, rozhodl se, že teda probádá život Karla Čapka a jak řekl, tak udělal. Odcházel se spoustou nových informací, jen paní u pokladny trochu rozhodil, když se s ní loučil "výstava je moc krásná a je tu cítit ta dušička pana Čapka..". Nevím, jak ho to napadlo, ale paní byla velmi překvapená(já vlastně trochu taky). Stihli jsme i super rodinné setkání po návštěvě muzea a kluci se domů vraceli naprosto spokojeni. Máme teď tedy období Karla a Josefa Čapkových, před spaním se čte/poslouchá Dášeňka a neustále řešíme detaily, aby v těch knihách měl jasno :-)


MiniMládě je statečný cestovatel a zapadá skvěle do party. Občas usíná takhle za ruku(už jsem si docela zvykla a vydržím celkem dlouho). Absolutní nezbytností na cestě jsou leporela, kterými si krátí čas, nebo si prohlíží s bráchou. Hodně ho bavila výstava Trnkova Zahrada, kterou si konečně mohl užít. Naposledy, když jsme na ní byli, byl ještě úplně čerstvé miminko. Nevadí mu lézt do výšky, nemá žádný strach ani zábrany a já naopak trnu, protože ze školy znám tisíc a jeden příběh o úrazech, pádech, otřesech mozku, a tak dále. Držím se statečně, nechci mu nic zakazovat jen proto, že mám tak velký strach. Ale trpím u toho a jsem stále ve střehu. Po poměrně náročném nespacím období, se nejspíš trochu uklidnil a vypadá to, že bude zase spát ve své postýlce. Přes prázdniny si užíval, že brácha je doma a běžel ho probudit, zvládli spolu ležet pod peřinou a prohlíželi si knihy, z čehož jsem samozřejmě byla dojatá. Stihli jsme nasbírat i košík medvědího česneku, což ho bavilo hodně a ani jeden nechtěl z lesa domů. Zatím je pro ně stále větší trest, zůstat doma. Kéž by to tak bylo i za pár let.


1 komentář:

  1. Krásné shrnutí! Mně tak moc baví Mládě - jak je chytrý, bystrý, zkoumavý, zajímá se, chce vědět... vím, že je to hlavně o tom, jak ho formuješ a vedeš Ty i Tvůj manžel - ale je to celé strašně inspirativní číst! :) Terka

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)