sobota 8. dubna 2017

MiniMládě/Dárky k narozeninám

MiniMládě ke svým druhým narozeninám dostal zajímavé a moc hezké dárky. Už je u nás jakýmsi zvykem, že převažují knihy. Tentokrát mám i pár opravdu dobrých ne-knížních tipů. Občas mi píšete, jestli nemám nějaký nápad na dárky pro kluky. Tak jo, pár svých tipů mám a ráda se o ně s vámi podělím. 


1)Akrobati od Vilac -12 dřevěných akorbatů, které lze stavět na sebe v různých kreacích. K Vánocům jsem klukům koupila první balanční hru(kdo sleduje můj instagram, tak ví. Kdo ne, ať selduje a dozví se :-) a Akrobati jsou pro nás další level. Ráda vybírám pro děti dřevěné hračky a ještě raději jim dávám něco, co jen tak nezapadne mezi mraky dalších hraček. Velké plus má u mě jakákoli hračka pro rozvoj motorických dovedností. Dá se s nimi navíc vymyslet hra na spousty způsobů, záleží na fantazii každého.

2)Noční lampička Cloud Blue - MiniMládě neusíná špatně, ale na horách jsem si všimla, že si rád bere do postýlky bráchovo noční světýlko. Na tyhle mráčky jsem už koukala několikrát, dokonce jsem nad nimi uvažovala i na Festivalu Mini, ale nakonec jsem to nechala být. Teď přišla ta správná příležitost. Odhladla jsem to dobře, MiniMládě si mráček velmi oblíbil a hned první noc s ním usnul v objetí. A v novém pokojíčku se bude vyjímat dokonale!

3)Miffy má lupu! - Další ze serie příběhů o slavné králičí holčičce Miffy, holandského ilustrátora a grafického designera Dicka Bruny. Barevné leporelo s výřezy a překrýváním obrázků jsou pro nejmenší čtenáře tím pravým objevováním. Děti naučí listovat v knížkách, pojmenovávat zvířata, hračky, tvary...A MiniMládě stejně většinu času běhá a kouká na nás skrz výřez "lupy" :-)) 

4)Lesní razítka - jsou opravdu úžasná! Sada obsahuje 28 kusů s obrázky zvířátek, jejich mláďátek, stopy a také čím se živí. Dá se s nimi tisknout  na papír, pomocí textilního inkoustového polštářky je ale možné tisknout i na textil a do keramických, nebo samotvrdnoucích hmot. Důležité info-inkoust z polštářku jde velmi dobře umýt z rukou a je vypratelný z oblečení.

5)Barvy - další dílo z dílny Aino-Maiji Metsoly. O Počítání jsem už psala TADY, Barvy jsou poměrně novinka a jsem moc ráda, že vyšla takhle pěkně k narozeninám. Barvy, obrázky, vyklápěcí okýnka, za kterými se skrývají hádanky a nová tajemství. 

6)Jezevec Chrujda točí film - co by to bylo za lesní party, kdyby na ní chyběl Jezevec? Tedy přesněji řečeno Jezevec Chrujda. Příběh z lesa Habřince, který vede malé čtenáře hravou formou k poznání, že to podstatné u lidí, stejně jako u zvířátek, nemají hledat na povrchu, ale v nitru. A že móda se rychle mění, kdežto opravdové přátelství zůstává stále. K tomu krásné ilustrace Lucie Dvořákové.

Mezi narozeninovými dárky byla také kniha Vlčátko, které odplavalo daleko do moře, na jejíž čtení se aktuálně chystáme, fotbalový míč, který už je hojně využíván(MiniMládě je takový malý sportovec:-) a autíčka, která už spí v garážích :-)


5 komentářů:

 1. to je úžasný výběr dárečků <3

  OdpovědětVymazat
 2. lesní razítka a knihy a vlastně úplně všechno chci domůůů:) Krásné a originální dárky:)

  OdpovědětVymazat
 3. moc hezký článek se spoustou inspirace!:o)

  OdpovědětVymazat
 4. My jsme ted slavili výročí a taky jsem pořád dumala co mu koupit.. nakonec jsem vybrala tyto horké kameny https://www.darkysradosti.cz/horke-kameny-p1996-2517 protože vím, že už o nich delší dobu mluvil a musím se pochlubit, že úspěch veliký!

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)