pondělí 31. července 2017

prázdninové cesty/Plzeň

Už v tom docela umíme chodit, takže naše vlakové výlety si užíváme báječně. V osm ráno vyrazíme z nádraží a v osm večer se na něj vracíme plni zážitků a dojmů. Jeden z takových výletů byla i Plzeň. Cesta klasika, kluci si zabrali místo u stolečku, já jsem stihla kafe a společně jsme si kreslili, nebo prohlíželi Raketu. Ani jeden z kluků ve vlaku nespí, povedlo se to snad jen jednou. Ale o to větší je zábava.


Náš cíl byl tentokrát úplně jasný. Chtěli jsme i s klukama navštívit DEPO2015 - místo, které se z bývalého depa trolejbusů,  proměnilo v kulturní a kreativní centrum DEPO2015, pod hlavičkou jmenování Plzně jako Evropského hlavního města kultury 2015. Co je důležité Plzeň máme všichni moc rádi. Je to jedno z měst, kam bych se byla ochotná bez váhání odstěhovat. 
Na místo jsme se dostali docela příjemnou procházkou z centra Plzně po pravém břehu Radbuzy proti proudu řeky. Na nádvoří na první pohled rozhodně zaujme 15metrová rozhledna vyrobená přímo pro plzeňskou výstavu sochařem Čestmírem Šuškou. Tu jsme si ovšem nechali až na úplný závěr a rozhodli jsme se prozkoumat halu. Já jsem se zdržela asi nejvíc ve skleníku. Moje představa o tom, jakou zeleň bych chtěla pěstovat doma, tady dostala mnohem reálnější podobu. Asi desetkrát jsem se vrátila a ujistila se, že tohle je skutečně ono. Zahrada na stěnu mě nesmírně okouzlila.


Největší zábava obou kluků. Šlapací autíčko z popelnice. Nezkouším ani odhadnout, kolikrát prostor oba prosvištěli bláznivou rychlostí. Ale byli jsme tam úplně sami, takže to nikomu nevadilo a nikomu se nepletli. Jen se tím neskutečně utahali a museli hodně odpočívat.

Trochu jsme v kavárně spoléhali na něco k jídlu, protože jsme dorazili skoro v čase oběda. Ale bohužel, prý o víkendech nemají nic, jen koláče. Tak jsme si dali pití a museli zkusit štěstí s jídlem jinde, protože hladové děti jsou protivné děti. O sobě ani mluvit nemusím-kdo mě zná, tak ví. 

Odpadnutí v dětském koutku. Oba chvilku leželi a prohlíželi si knihy. Víc v tu chvilku nešlo. Uřícení z autíčka, trochu utahaní z horka, které venku panovalo(a hrozilo šílenou bouřkou). MiniMládě ještě chvilku vydržel, všechno si prohlédl a pak spokojeně usnul v kočárku. Mládě se držel statečně a i když pokňourával, stejně všechno zvládl.

Trochu se mi nahoru nechtělo, ale co bych pro Mládě nakonec neudělala. A hezké to bylo i když pohled pod nohy se mi úplně nezamlouval. Tak jsme podporovali jeden druhého a společně jsme to zvládli. Jsem za to ráda, spolu jsme statečnější.


Pin up domeček MiniMládě zaujal ze všeho nejvíc. Stále se vracel(asi jako já do skleníku a nenechal se přesvědčit, že je čas vyrazit dál! Když jsem se podívala na všechny to obrázky, knihy a plakáty, došlo mi proč. Měla jsem hlad a taky velkou chuť na skvělý guláš a taky pivo. Jasně, občas hřeším, třeba tady . Byl boží! A pak ještě líná procházka městem, zmrzlina navrch a klučičí objevování kašny(ne, nepustila jsem je do vody, ale cákali po sobě docela dost, takže osvěžení bylo tak jako tak. Ať žije léto!
Kavárnu, nebo spíš minikavárnu Mýtnice jsme objevili už minule, cestou z nádraží na Slavnosti svobody. Tentokrát byla zastávka naprosto jasná, jen jsme jí dali až cestou na zpáteční vlak. Ale i tak super kafe, Mládě vyzpovídal slečnu baristku, na všechno se pořádně vyptal pak jsme se už museli rozloučit s Plzní a vydat se na vlakové dobrodružství. Vždycky když jsem byla malá holka a jezdily jsme na školní výlety, tak holky byly strašně smutné, když už se schylovalo k odchodu na nádraží. A já naopak nadšeně říkala "ježiši co je! Vždyť nás čeká ještě CESTA DOMŮ!" A něco na tom bude, pro nás je pořád zásadní i ta cesta. A vlaky nás baví! Zvlášť ta podvečerní cesta byla vážně krásná.4 komentáře:

 1. Jani, chtěla bych být tvým dítětem. Vážně! Jako matka se nad sebou musim vic zamyslet 😉 Petra

  OdpovědětVymazat
 2. Díky bohu.Nějak se opakovaně z okolí dozvídám,že dvě děti nejdou vzít ani do sámošky,výlet tedy nepřichází v úvahu.Zas vidím,jak to není pravda.Dáváte to skvěle.

  OdpovědětVymazat
 3. Vy jste boží<3 Fakt vážně jo, moc vám fandím. Z vašich kluků vyrostou správňáci<33

  OdpovědětVymazat
 4. Miluju vaše vlakový výpravy<3

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)