středa 11. října 2017

Prázdninové cesty/Včelí naučná stezka

Cestou do Harrachova jsme, úplnou náhodou, narazili na Včelí stezku Jana hraběte Harracha. Před časem byli ve Včelím světě v Hulicích-přečíst si můžete TADY a klukům se povídání o životě včel moc líbilo, nemohli jsme jí nechat bez povšimnutí. A protože většinou nemáme žádné pevné plány, jen přibližnou trasu, rozhodli jsme se stezku prozkoumat. A líbila se nám tak, že jsem se rozhodla jí věnovat samostatný článek.


Cílem stezky je přiblížit lidem, co obnáší včelaření a naučit je poznávat přírodu. Nechce ale jen přiblížit život včel, chce také vzdát úctu hraběti Janu Harrachovi, který byl v roce 1864 spoluzakladatelem a předsedou českého včelařského spolku. 
Takže...jestli chcete vědět, proč má včela žihadlo, nebo jak včely dělají med a přečkávají zimu a k tomu se rádi procházíte nádhernou přírodou, máte možnost právě tady. Potkali jsme nejen hmyzí hotely, ale také skládačky pro děti s různými zvířátky, nebo jsme si mohli prozkoumat život včel v prosklených úlech. Na některých stanovištích si lze koupit i včelí med, lavičky k odpočinku jsou tu také.

Včelí stezka začíná u harrachovského autobusového nádraží. Pokud se tedy vydáte autobusem, ke startu vaší výpravy to nebudete mít vůbec daleko. Dále vede Rýžovištěm kolem restaurace Lesního Zátiší a odtud dále až k penzionu Renata. Celkem jde o 3,5 km a na nich dohromady 11 zastávek, které se nesou v duchu včelího života. My, protože jsme šli směr Harrachov, jsme si prošli stezku sice od konce, ale to neměnilo naše nadšení. Všechno je poměrně pečlivě značeno a všude jsou mapky, takže nejde o nic náročného. Včelí svět nás bavil, Včelí stezka také. Opravdové propojení s přírodou je prostě krásný nápad. 
Jo, jen mám zase chuť na med. Jako obvykle :-)2 komentáře:

  1. To je KRÁSNÁ STEZKA! Jani,díky za nápady na výlety. Jsi super

    OdpovědětVymazat
  2. no to je fakt nádherný, vůbec jsem netušila! Fakt Tě ráda čtu, máš blog plný dobrých tipů <33

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)