úterý 28. listopadu 2017

Až otevřou prvního prosince ráno oči...

Vánoce mě znovu začaly bavit až s příchodem mých dětí. Jasně, jako dítě jsem je milovala. Potom, najednou..celé to kouzlo vyprchalo. A já moc nevěděla jak z toho ven. Když se mi narodil Mládě, začaly mě všechny přípravy a vánoční nálada, znovu bavit. Pokaždé mám radost, když můžu kluky něčím překvapit. Až se tedy prvního prosince ráno vzbudí, najdou ve svém pokoji tyhle adventní kalendáře. A pak začne velké odpočítávání, které bude provázeno balíčky na každý den. 

Už jsme pár kalendářů připravovali, ale tyhle mám úplně nejraději. I proto je používáme další sezonu. Jen balíčky se každý rok obmněňují, podle toho, co kdo má aktuálně v oblibě.
Stromečky si vzal na starosti Atom a vyrobil úplně dokonalé konstrukce-vánoční stromečky a já jsem si vzala na starosti balíčky. 

Co kluci ve svých kalendářích najdou? Několik dárků mají stejných, třeba lojové koule a zobání pro sýkorky, aby v zimě nemysleli jen sami na sebe, ale i na ostatní. Oba dostanou vánoční ponožky a na Štědrý den ráno rozbalí, tradičně, knihu. Každý svou vlastní formičku na cukroví se vzkazem, že mají společně vytvořit svoje cukroví. Taky pár balíčků, ve kterých najdou něco k mlsání, ale snažíme se každoročně, aby to bylo minimum. 

Připravujete svým dětem kalendáře, nebo jedete v čokoládkové klasice? Dejte mi vědět v komentářích, ráda se nechám inspirovat!
4 komentáře:

 1. Já letos dělám kalendář poprvé. Mám dvě děti, čerstvě tříletého kluka a 21měsíčni holku. Koupila jsem si takové ty pevnější kartonové obaly/košíčky na muffiny a nálepky čísla 1-24 , košíčky budou na polici nad televizí. skoro polovinu naplním domácími sušenkami. Asi v polovině košíčků bude také vzkaz/úkol typu vytvoření přániček, zpívání koled, zapálení svíčky na věnci a pod. Čekají je ve dvou dnech malé figurky zvířátek, dvakrát i čokoládová figurka nebo nafukovací balonek. Nechtěla jsem zastínit atmosféru štedrého dne, kdy dostanou dárky :-) takže proto maličkosti, které je snad potěší.

  OdpovědětVymazat
 2. Ja taky vyrábím kalendář. Jen se mi tam nevlezlo nic sladkého :) asi to ještě předělám. Tento rok jsem koupila adventní kalendář ve tvaru papírového domečku v Tchibu, ale bohužel jsem si nevšimla rozměru :) takže ma dost malé přihrádky. Ty vaše stromečky vypadají dost dobře. Asi je zkusím vyrobit na příští rok.

  OdpovědětVymazat
 3. Ještě děti pořád nemám. Ale na tohle vyrábění se už několik let těším. Takže za rok ještě ne, to bude malý moc malý, ale přespříští rok už to bude dvouletý kluk, a těším se, až mu něco takhle krásného připravím :) Terka

  OdpovědětVymazat
 4. Ty jsou nádherný<3 jsem úplně dojatá, jak se vám to povedlo:)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)