středa 15. listopadu 2017

IQLANDIA, aneb půl dne je tu málo!

Podzim nás neúprosně zahání do tepla. Ve volných chvílích směřujeme k dekám, krbu a knížkám, ale dobrodružné srdce zůstává i dál. Takže čtení je fajn, ale i na podzim je třeba objevovat něco nového. Libereckou IQLANDII jsme měli na našem wishlistu už, dá se říct, několik let. Jenže znáte to...ne vždy je úplně ideální příležitost, jindy není čas. Jednoduše, vybalancovat s návštěvou tohoto skvělého science centra jsme měli docela potíž. A jak to tak bývá, nakonec jsme se tam ocitli vlastně úplně nečekaně. Když máte volné odpoledne, venku to není úplně nejlepší a vzpomenete si právě na tohle místo...Jo, někdy se to prostě krásně sejde.

Takže naše odpoledne vyhrazené pro IQLANDII. Nebudu lhát, měli jsme vyjet hned ráno a i tak by se nám kluky horko, těžko dostávalo domů. Tím, že otvírací doba je od 9:00 do 17:00 jsme měli s naším odpolednem, opravdu co dělat. Jedno vím určitě. Ač jsme rozhodně neobjevili úplně všechno, dojem na nás tohle místo udělalo. Nemusím asi ani psát, jak byli nadšení kluci. Všechno si mohli zkusit, hodně věcí osahat a pochopit. Nebo si třeba vyzkoušet, jak se řídí vlak! Víte, jak dlouho jsme je odtud posouvali dál?  A přemlouvali, že budou i další super věci? Zabral až slib, že se sem ještě před úplným odchodem vrátíme(dodrželi jsme).

Mnoho času jsme strávili v sekci Člověk. Částečně proto, že to zajímalo kluky opravdu hodně a pak taky...Ano! Slavný, humanoidní robot Thespian. Stihli jsme zrovna chvíli, kdy si lze s robotem popovídat, takže vznáším otázku "kdo s ním, ze všech těch dětí mluvil pořád a nejvíc?" :-))
Myslím, že Mládě z toho má zážitek ještě na dlouho, mimochodem, mohli jste vidět v mých stories na Instagramu, bylo to vážně super. Mimo jiné spousty zajímavostí o dokonalostech lidského těla, simulace těhotenství-no jasně, že jsem si to břicho musela zkusit. Doporučuji všem, kdo mají chvilkové návaly, co kdyby ještě třetí dítě? Rychle to pak přechází(zdravím svou messenger partu-vy víte!:-))

Další sekce, ve které jsme se zasekli na dlouho, předlouho byla sekce Živly. Simulátor zemětřesení, nebo vichřice(strašně mi to opět připomínalo jeden díl mých oblíbených Akt X!), tady jsme se různě vraceli a zkoušeli znovu a znovu. 

Stihli jsme i Vědu v domě, což je fajn seznámí s věcmi, které doma často využíváme, ale nic moc nás nenutí přemýšlet o tom, proč se to děje právě takhle. Běhání v obří pračce si užil především Mládě. Když byl malý, pračky doslova miloval. Dokonce měl jednu malou vlastní. Takže to pro něj byla velká připomínka. Nezkusila jsem si, jak domácnost vnímají nevidomí, takže si píšu pro příště.
Ono celkově, při poštu sekcí...máme i příště co dělat. 

4 patra zábavy a poznání. No jasně, že musíme se vrátit ještě, Hned, jakmile bude zase nějaká příležitost a volný den(ano, schválně píši den:-)). Bylo to fajn. Pokud pominu fakt, že pár exponátů nefungovalo vůbec, s čímž asi lze počítat, při počtu návštěvníků, které tohle science centrum navštíví. Vlastně jsme si ani neměli kde a jak vyzkoušet bubliny, protože už se o to nikdo moc nestaral. Na to by bylo asi lepší jít dřív, únava personálu v této sekci byla trochu znát a moc tomu nedali. Jo a pokud pominu ten šílený fakt, že jsem si tu nemohla dát kafe, protože bylo zavřeno. Já vím, neděle, vím...dvě hodinky před zavíračkou, ale...utahaní rodiče by to ocenili :-))

A protože jsme ho fakt chtěli, zajeli jsme si ho dát do Kavárny bez konceptu. Co by to bylo za neděli, bez toho správného dopingu!
3 komentáře:

  1. Známe Techmanii, ale tohle vypadá taky super. Dík za tip, vypravíme se!<3 Kafe je pech, nebudu s ním teda moc počítat:-D

    OdpovědětVymazat
  2. tam se jde vyřádit úplně neskutečně:)

    OdpovědětVymazat
  3. Jak jsem koukala na web, to je spíš na týden čistého procházení! Kluci jsou roztomilouši:o)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)