středa 8. listopadu 2017

Snídaně na pláži

Tyhle chvíle jsou pro mě cennější než vyspání do úplné sytosti, mraky volného času pro mě samotnou, nebo dvacet přečtených knížek za čtrnáct dnů dovolené. Být mámou, být s nimi a hlavně být tu pro ně. Protože teď to potřebují tak moc. Nikdy jsem svoje rodičovství neměla nastaveno na "kam bych asi tak udala svoje děti?" ale na to, že společné prožitky jsou jedna z věcí, které jim už nikdy nikdo nevezme. Jsou součástí mého života a já toho jejich. Je to vlastně strašně, strašně jednoduché. 

Přesně v tomhle duchu jsme si užívali plážové chvilky v Itálii, krásný road trip s prima parťákama. MiniMládě byl vůbec poprvé u moře, takže mu brácha všechno poctivě vysvětloval, držel ho za ruku, aby ve vodě neupadl, hrál si s ním. No a ta nejoblíbenější hra, takhle u moře byla....na grilování:)
A taky snídaně na pláži, při šumění moře, když se svět kolem ještě probouzí. Stavět hrady, příkopy, lovit a zkoumat mušle, číst klukům z knížky, nebo diskutovat o tom, jestli nežijeme ve velké obrázkové knize(teorie Mláděte, kterou začal rozvíjet).
Tohle všechno šlo poměrně příjemně zvládnout především díky nekonečnému přísunu super kafe a pláži, která tu byla jen pro nás.

Možná si teď říkáte, že patřím do kategorie šílených matek, které bez dětí nedají ani krok. Ne, to vážně ne. Nechci být (a nejsem) supermatka. Jsem jen máma na kterou snad budou kluci vzpomínat jako na tu, se kterou byla zábava a budou si pamatovat právě tyhle společné chvilky. Jsem máma, která o sobě pochybuje, nestíhá, nezvládá a budí se unavená. Jsem máma, která jednou za čas jde s Atomem na rande a je ráda, že je bez dětí. Někdy častěji, někdy míň, ale i to časem bude úplně jiné. Zatím je to takhle. A víte co? Mně by se bez nich na té pláži to kafe pilo....strašně blbě!
2 komentáře:

 1. Jste rozkošní, jste miloučcí!

  Jak jsem si to dočetla, úplně se těším, až se zase potkáme - doufám že brzy!!! Pusu, mami.
  PS: A ty bílé bikiny, ty joooooooooo - moc ti to sluší, pro mě teda supr mamka jsi!

  OdpovědětVymazat
 2. Heleď Janino, víš Ty ale, že i když to nechceš, jsi SUPERMÁMA?
  Jsi fakt skvělá ženská.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)