sobota 11. listopadu 2017

To jsou Benátky!

Benátky! Vlastně se dá říct, že tohle místo patří mezi ty úplně zásadní v našem vztahu s Atomem. Právě sem jsme se vydali v úplném začátku našeho vztahu. Bylo to neplánované, nečekané a nejlepší. Měli jsme jen pár věcí, v kufru auta spacáky a stan a vůbec jsme nevěděli, kam vlastně dojedeme. Původně to měl být, tuším, open air festival v Přeštěnicích, ale nějak jsme zapomněli odbočit a fakt jsme dojeli do Itálie. Dva blázni. Ale vlastně mi tohle přišlo úplně nejlepší. I když trochu šílené, ale...kdo mě zná, tak ví :-))
Taky jsme tu byli na svatební cestě a posledním větším výletě před porodem Mláděte. Ze všeho nejvíc si pamatuju, jak mě okouzlily noční Benátky a že jsem snědla spousty kokosové zmrzliny. Těhotenské břicho se neptá, prostě to muselo být. Taky vím, že to byla krásná cesta a moc jsme si to užili. Taky poslední jen v naší režii, ale to je vlastně to poslední..
Tentokrát jsme se vrátili v počtu o jakém jsem při první návštěvě ani neuvažovala. Dva a dva, tedy my dva s Atomem a naši kluci. Úplně poprvé ve čtyřech, ale pocit z města stále stejný. Příjemný, jako kdybych sem patřila. A to u moc měst necítím.
Neměli jsme vůbec žádné plánym jako vždycky se řídíme intuicí a většinou se i bez domlouvání shodneme co chceme vidět, nebo kam jít. A protože jsme se do města vydali velmi (máme dvě děti, takže opravdu VELMI!) brzy, dost elegantně jsme se vyhnuli největšímu turistickému šílenství. Nádhera, probouzející se město vážně stojí za to!
Procházka a seznámí kluků s tímhle, pro nás důležitým, městem. Mládě si do poslední chvilky myslel, že domy na vodě jsou prostě vtip a lodní městská doprava je něco, co jsme si vymysleli. A to přes to, že jsem doma vytáhla knihu To jsou Benátky a snažila jsem se mu to vysvětlit. Nestačil to všechno sledovat. Pár nutných zastávek na kávu, víno a pro kluky zmrzlinu. Mávání lidem, kteří kolem nás proplouvali na gondolách. Ano, naši mávající chlapečci, kteří vypadají jako najatí místní restaurací, aby mávali a lákali zákazníky, jsou asi na stovce turistických videí:-)) 
Kluci měli na pozdní odpoledne slíbenou pláž a před večeří bazén, takže jsme to dodrželi, protože co by byl den bez vykoupání se v moři? Vydali jsme se tedy zase o kus dál, protože by nám to rozhodně neodpustili, každá promarněná minuta je v tomhle směru úplně špatná. Jo, ale ještě před odjezdem jsme asi půl hodiny zkoumali s Mládětem výlohu plnou hudebních nástrojů. Chtěla jsem si koupit ukulele a dodnes mě mrzí, že jsem to neudělala(fakt!).

P.S: až budou velcí a vezmeme je sem znovu...to se budu teprve dojímat!


2 komentáře:

Děkuji za milé komentáře;-)