čtvrtek 21. prosince 2017

tahle tradice mě baví/předvánoční víkend

Loňský nápad, odjet víkend před Štědrým dnem z města, se ukázal jako ta správná a naprosto dokonalá tradice. Většinou nás všechny ten víkend úplně semlel. Ten pocit, když si jdete pro něco k jídlu a v obchodem panuje absolutní šílenství. Nic, nic. Odjeli jsme tedy do Rokytnice, protože...kde jinde vítat zimu?

Taky trochu útěk, protože jestli mě něco uklidní, tak výhled do hor. Ten pocit, že jsem na chvilku od všech starostí tak daleko..Věc k nazeplacení, kterou si uvědomuji až posledních pár let. 
V pátek jsem měla cestu ještě trochu okořeněnou návštěvou školy a tratí Liberec-Kořenov. Když jsem slyšela, že to je krásná trať, tak jsem moc nevěřila. Ale je to pravda. Už se těším, až se tam projedu i s klukama. Vážně nádherná cesta. V Kořenově sraz s klukama a vyjeli jsme do Rokytnice.

Místo stresu z nakupování, nebo uklízení, jsme raději sáňkovali, lyžovali a užívali si sněhových bitev. Všechno to, co si myslím, že je v tomhle čase opravdu podstatné. Být spolu, ne vedle sebe. 
S Mini jsme si dlouho prohlíželi knížky a vylezli jsme z postele strašně pozdě. Nezažila jsem nic podobného strašně, strašně dlouho. Mládě zase netrpělivě čekal, až bude moct jít na kopec lyžovat. Těšil se strašně moc. 

Všechno tohle, a nic víc. Těch pár, na první pohled nudných, věcí. To bylo náplní našich dnů. Být spolu, užívat si zimy, těšit se na Vánoce a vyprávět si o nich a po dlouhých sněhových bitvách, rozmrzat u kávy nebo kakaa při prvních Mláděcích pokusech, číst nám vánoční básničky z knížky. Já si ze svého dětství pamatuju Vánoce jako jeden velký, úklidový stres. Ježíšek byl totiž host, kvůli kterýmu se muselo lesknout úplně vše. I to, co nebylo vidět. Jinak by...se samozřejmě nestalo nic, ale prostě to muselo být. 

To pochopení, že se NIC nestane, to mi trvalo hrozně dlouho. A taky, že se nestane vůbec nic, když nebudeme nakupovat a bláznit.

Přeju si, aby si moji kluci pamatovali dětské Vánoce jinak.
Vlastně tak, jak jsem si to přála prožívat já sama, když jsem byla mladší. Snad se nám to podaří. 
Mějte krásný a klidný čas!

2 komentáře:

Děkuji za milé komentáře;-)