pátek 13. dubna 2018

čteme/Rok v lese

Kniha beze slov? Samozřejmě, že ano!
Navíc tuhle budete rozhodně chtít, protože je, bez nadsázky, vážně dokonalá. My jsme se do ní zamilovali hned, jak jí MiniMládě našel mezi narozeninovými dárky. Noo, dobře...prvotní nadšení bylo především u mě, protože v záplavě dárečků se maličko ztratil, ale hned druhý den jsme už seděli nad knihou a probírali se příběhy, které nám vypraví les. A že vážně vyprávět umí!Rok v lese
Emilia Dziubak
nakladatelství Host


Pokud znáte a oblíbili jste si, stejně jako my, velkoformátová leporela od Rotraut Suzanne Berner, Rok v lese je přesně pro vás. Princip je totiž úplně stejný. Nacházet vlastní příběhy v krásných ilustracích, nechat své myšlenky plynout tak, jak se zrovna naší fantazii chce. A věřte, že dětské fantazie občas nezná hranic. Ovšem všechny tyto příběhy se odehrávají, jak už napovídá název, uprostřed lesa a na 28 tvrdých(leporelových) stranách, během všech dvanácti měsíců v roce. Už jsme zkoumali a detailně probrali, co dělají během celého rok u ploštice, jak se má pavouk v prosinci, nebo který je to ten měsíc, kdy se rodí všechny ty krásná mláďátka. Detailně jsme si prohlédli dvoustranu s březnem, tedy měsícem, kdy se Mini narodil. Baví nás to oba, vážně!
Mini se díky sezení nad knihami beze slov, opravdu rozmlouvá i když ještě nedávno svými slovy šetřil. Jsem za to vděčná a ráda sis ním vyprávím a zkoumám. Náš každoranní rituál. 
Vlastně jediná slova, která zde najdeme jsou v úvodních dvou stránkách, kde se seznamujeme s obyvateli lesa, včetně pana hajného. Každý se v krátkém odstavci představí a prozradí něco o sobě. Zbytek už je jen a jen na nás. Rok v lese podněcuje zvídavost, rozvíjí postřeh, podporuje představivost i logické myšlení. Ale především je skvělou zábavou.
8 komentářů:

 1. Já už o tomhle skvostu slyšela tolik, že ho jdu objednat raději hned<3 dík za tip!

  OdpovědětVymazat
 2. Náš nejoblíbenější měsíc je říjen. Těch barev! A za mě mnohem lepší, něž Jaro, Léto,...

  OdpovědětVymazat
 3. Teeeda tahle knížka mi nějak unikla. Nádherná ilustrace, jdu hledat...

  OdpovědětVymazat
 4. Já mám knížky beze slov strašně ráda. I mě samotnou to baví:D

  OdpovědětVymazat
 5. Jedna z těch lepších didaktických pomůcek. Schvaluji:o))

  OdpovědětVymazat
 6. Taky ji kluci dostali k narozeninám a sklidila úspěch hlavně u menšího. Eli je přece jen už "velkej chlap" a chce číst normální pohádky. :D

  OdpovědětVymazat
 7. My jsme ted slavili výročí a taky jsem pořád dumala co mu koupit.. nakonec jsem vybrala tyto horké kameny https://www.darkysradosti.cz/horke-kameny-p1996-2517 protože vím, že už o nich delší dobu mluvil a musím se pochlubit, že úspěch veliký!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)