úterý 17. dubna 2018

Run tour/ České Budějovice

Máme za sebou první letošní závod na run tour. V sobotu jsme si udělali výlet na jih, do Českých Budějovic, kde se udál vážně zásadní závod. Běželi jsme totiž vůbec poprvé všichni čtyři. My s Atomem i kluci své dětské běhy. 

Celé to ovšem znamenalo poměrně pečlivou přípravu den předem, brzké vstávání a pro mě snídani v autě, protože snídám tak pomalu, že bych určitě nic nestihla. Znám se na ty o dost dobře a nechtěla jsem tentokrát riskovat vůbec nic. Hororové historky ségry, jak si na poslední vteřinu běželi v Pardubicích pro čísla, jsem nějak zažít nechtěla. Naštěstí jsme všechno krásně zvládli a kolem deváté hodiny jsme už měli startovní balíčky. 
Potkali jsme se s Markétou a zbytkem rodiny a děti se začaly systematicky před závodem unavovat běháním kolem dokola, asi aby pak při samotném běhu mohly kňourat, že už nemůžou. Když se na to ale cítily, tak proč ne. 

První vybíhali nejmenší kluci. Takže Danek, Mini a my dvě se ségrou jako doprovod. Nevím, jestli stihne napsat blog, ale věřím, že i u ní bude nějaká zmínka. Až při samotném běhu jsem pochopila, že Mini bude obecně mbohem soutěživější než Mládě. S Dankem se předháněli a opravdu soutěžili, což má Danek po své mamince, které se v naší rodině interně přezdívá Monica Geller :-)) (true story!).
Závěr byl docela drama, protože Mini se rozhodl, že kužely, které značí trasu, kde se máme otáčet(pár metrů před cílovou rovinkou), posbírá a do cíle donese. Což samozřejmě nešlo, takže celou cílovou rovinku prořval a nechal se ostatními litovat, jaký je chudák, že už nemůže. Nechtěl ani medaili(nakonec teda jo, ale půl hodiny se nechal přemlouvat). S dětma to prostě nikdy není nalinkované, jak se zdá na instagramu. Máme tady krásně uřvanou oficiální fotku z běhu, ale mě těší vědomí, že energii na ten běh měl. 

Mládě už věděl do čeho jde, ale stejně se pro jistotu nechal doprovodit Atomem. Myslím, že mnohem víc potřebuje mít někoho v zádech. Za rok už ale prý poběží sám, přeci jen je to velký kluk. Čas si na kiláku zlepšil o minutu, takže spokojenost. Bylo vidět, že se vážně moc snaží. Ale my všechno tohle stejně děláme především pro zábavu, nikdo by mu čas nevyčítal ani v nejmenším. Základ je, nebýt pecivál. A to kluci naštěstí nejsou ani náhodou.

Pak už jsme se maličko rozdělili. Radek si troufnul a pohlídal všechny malé kluky, za což mu patří velký dík. Mohli jsme tam vyběhnout s Atomem úplně poprvé společně. Takže zážitek i když mě z mnoha důvodů předběhl a měl mnohem rychlejší tempo. Stejně jsem za to ráda a jsem pyšná, že to takhle dává. Běhá teď mnohem víc a častěji než já a myslím, že ho dohoním zase tak za rok, rok a půl. Běžela i Markéta a táta, takže vlastně úplně novinková sestava. I přes šílené vedro jsme to nakonec zvládli všichni dobře. Atom na mě čekal v cíli, což mi ohromně pomohlo. 
Pak už zase drobná škatulata a šli jsme fandit Radkovi, který startoval závod na 10km. Za mě je to frajer a dal to v super čase.

A abych nezapomněla. Kluky velmi a na dlouho zabavilo Lidl hřiště a dětský koutek, který tam pro ně byl připraven. Ani jsem to sama nečekala, že to bude takhle snadné a doufám, že se všechno bude podobně dařit i na našem dalším běhu. Protože tímhle jsme ještě asi úplně neskončili. Jsem fakt ráda, že běháme všichni. Byla doba, kdy jsem si to vůbec neuměla představit a najednou je to takhle. A jsem ráda, že jsem mohla běžet s Atomem, protože někdy ho stále vidím v divadle, když mě chytá na schodech a říkám si, že to přeci není vůbec možný, že máme dvě děti a že se všechno tohle děje. Tak zase na dalším Run tour, v dalším městě. Je to super a baví nás to! :-)5 komentářů:

 1. Ta vaše rodina je úplně úžasná. Já vždy jen koukám s otevřenou pusou, co všechno zvládáte. Taky k čemu vedete děti. Naprostá bomba tohle. Obdivuju vás všechny! Jste borci:)

  OdpovědětVymazat
 2. Maličcí běžci<33 To je to správně dětství:) Ty, ségra a celá rodinka jim dáváte naprosto dokonalý vzor. Jednou vám poděkují za to, co jste pro ně dělali<3

  OdpovědětVymazat
 3. Chci vás za rodiče!:D Jste tak aktivní, že to musím leda obdivovat. A runtour jsou skvělé rodinné běhy.

  OdpovědětVymazat
 4. Úplný kousek od nás. Moc krásné fotky:o)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)