čtvrtek 12. dubna 2018

výstava/Raketa v GASK

No konečně! Slunce už se s námi kamarádí čím dál víc a naše cestovatelská srdce plesají. V hezkém počasí se přeci jen výletuje o něco lépe. Už to prostě chtělo změnu. 
Na sobotu jsme měli několik variant "zážitků", ale tuhle malou soutěž jednoznačně vyhrála Kutná Hora. Nejen proto, že tohle město máme skutečně moc rádi, ale zároveň jsme se těšili na vernisáž ilustrací, kreseb časopisu Raketa v GASKu.


Protože výstava věnovaná především dětem, je u nás poměrně dost aktuální téma. Vzhledem k tomu, že na chvilku, až nám ve schránce "přistane" tenhle bezva čtvrtletník, se kluci vždycky nesmírně těší, bylo to jasné.  Tady nemůžeme chybět. A dobře jsme udělali. Ilustracím je věnováno celé horní patro a pro interaktivní zábavu je vyhrazen půdní prostor. Největší lákadlo(alespoň pro kluky) byl, zcela klasicky, úplně obyčejný psací stroj, papíry a polní redakce časopisu. Kdo by si nechtěl zkusit něco napsat? Počítače znají všichni, ale stroj je neokoukaná stylovka(tedy pro mé děti. Já totiž na stroji ještě "klovala" školní referáty a běda, když jsem si vzpomněla pozdě večer:-)). 

"Dobrodružné komiksy, k popukání básničky, fantastické pohádky a chuť poznávat svět ve všech jeho barvách i tvarech. Taková je Raketa a taková je i výstava s interaktivními prvky vhodná pro děti i jejich rodiče." říkají o výstavě autorky tedy Johana Švejdíková, Milada Rezková a Radana Litošová.


Skvělé místo, kde si můžete hrát, stříhat, lepit, vyrábět a tvořit. Nebo si jen prohlížet a číst knihy. všechno tohle nabízí výstava, která potrvá do do 1.července 2018.  A my jí můžeme jedině a moc rádi doporučit. Udělejte si výlet do Kutné Hory a přijďte se bavit s Raketou. 

P.S: A až budete objevovat krásy města, nezapomeňte se zastavit na skvělou zmrzlinu ve Zmrzlinárně! Takové osvěžení si nelze nechat ujít.Za fotky velký dík J. Dvořákovi :-)

7 komentářů:

Děkuji za milé komentáře;-)