pátek 25. května 2018

čteme/Rok ve školce

Před pár dny byl MiniMládě oficiálně přijat do školky! Kromě toho, že mám velikou radost z toho, že bude v kolektivu dětí a výrazně mu to prospěje, jsem se také rozhodla ho nějak teoreticky připravit. Samozřejmě ví, že zahrada a dům kolem kterého chodíme, je TA školka. Ví také, že tam chodil brácha a že se má na co těšit. K samotné přípravě mi letos výrazně nahrálo nakladatelství Host, které připravilo druhou z knih "Rok v" a protože po Roce v lese(psala jsem TADY) vyšel Rok ve školce, bylo jasno. Tohle bude TA kniha. Máme jí doma od Světa knihy a je to přesně ta, kterou Mládě nedal z ruky a uklidnila ho, ještě během prochází mezi stánky(měl tam totiž malou krizi). Původně jsem jí chtěla dát ještě o něco více času, aby si jí kluci postupně a pomalu prohlédli. Jenže oni si jí prohlíželi denně tolikrát, že není co řešit. Host má na kontě další skvělou věc!Rok ve školce
Przemyslaw Liput
nakladatelství Host

Oba kluci se toho chopili se vší vážností. Moc mě potěšilo, že Mládě, jako velký brácha, opravdu důkladně vysvětluje, ukazuje, trpělivě odpovídá na otázky. Mini si nejdřív vyhledal všechny věci, které ho na dané dvoustránce zaujaly a od toho se rozvíjela konverzace. Takže kytara, dýně, indiáni, nebo Vánoční stromeček. Vždycky se něco našlo. S klidem mohu říct, že celou touto knihou Mládě bráchu provedl úplně sám, bez pomoci nás, rodičů. Samozřejmě jsem je většinu času poslouchala, zajímalo mě, jak to všechno podá a vysvětlí. Myslím si, že Mini se nemá čeho bát a Mládě byl hrdý, že své první zkušenosti může předat někomu dál. Co víc, bráškovi, který nadšeně hltal každé jeho slovo. Co se nejoblíběnější části týče, tak je to jednoznačně podzimní-dýňová a strašidelná. K té se vrací(me) stále dokola.
Rok ve školce, to je dvanáct nádherně ilustrovaných dvoustran. Dětem se snaží přiblížit, co všechno se dá v průběhu roku, od září až do letních prázdnin, ve školce prožít. Zároveň se zde nenásilnou formou, stejně jako u předchozí hledací knihy, procvičuje postřeh a schopnost vyprávět a rozvíjet příběhy. Co je ale velmi důležité-určitě se budou skvěle bavit.
Nám se opravdu skvěle hodil do konceptu příprav na školku.


3 komentáře:

  1. Sluneční školka, to je jak z Toy Story :D

    OdpovědětVymazat
  2. Oni dva jsou prostě super parťáci<3 Na knihu jsem už taky koukala, moc se mi líbí.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)