středa 9. května 2018

pozvánka/Noc literatury 2018

Rok se s rokem sešel a za pár hodin to opět vypukne. Na spoustě míst v celé republice se začne číst. A protože mám pro čtení, knihy a všechny literární akce slabost, nebude město ve kterém už pěkných pár let žiji,vyjímkou. Jasně, že se bude číst i u nás! To by bylo, aby to nevyšlo. Letos, stejně jako loňský rok, máme prima sestavu interpretů a neméně zajímavou sestavu knih.

Jednoduše kulturní událost, která nabízí široké veřejnosti příležitost seznámit se netradičním způsobem s tvorbou současných evropských spisovatelů. Přesně tak by se dal shrnout tento literární happening s názvem Noc literatury. Odehraje se právě dnes-9.5 2018, tedy v předvečer zahájení největšího knižního veletrhu Světa knihy a rozhodně je, na co se těšit.


A jak to bude vypadat? Velmi jednoduše! S úderem šesté hodiny večerní se na čtyřech místech začne číst. Každý z interpretů nás seznámí s jedním zajímavým dílem. Letos pro návštěvníky budou číst tyto známé osobnosti:


David Matásek v Cafe Society z díla Dva pánové na pláži (Rakousko)
autora Michaela Köhlmeiera.

Berenika Kohoutová na balkoně Sokolovny z díla Oběť bouří (Španělsko)
autorky Dolores Redondo.

Jaromír Nosek na výletní lodi Blanice(kotvit bude na břehu Labe pod mlýnem)z díla Davidův dům(Belgie), autora Michela Lamberta.

a Natalie Kocábová v Radiu Patriot z díla Osm hor (Itálie)
autora Paola Cognetti.

Čtení probíhají paralelně na všech místech od 18.00 do 22.00, začátky jsou vždy v půlhodinových intervalech. Poslední čtení začíná ve 21.30.

Důležitá informace pro zimomřivce - na lodi Blanice se bude na přání podávat teplý čaj a deka, aby byl kulturní zážitek opravdu bez chyby.

Vstup na všechny místa je zdarma, nenechte si možnost nahlédnout do míst, která se Vám běžně neotevřou a užijte si kvalitní, kvalitní kulturní zážitek.


3 komentáře:

Děkuji za milé komentáře;-)