úterý 26. června 2018

čau léto!

Chvilku po tom, co jsem stvořila optimistický nadpis, začalo venku pršet a pocitově zase přišel podzim. Tak jako tak, není vítání léta žádná provokace. Ono se ozve, věřím tomu! A za tři dny začínají Mláděti prázdniny. Nikdy bych neřekla, že budu tak moc odpočítávat dny do konce školy. Odpočítávám. Byl to poměrně šílený, náročný a těžký školní rok. Přidal mi pár šedin i vrásek, většinu času jsem se cítila jako bezmocný, neschopný rodič, vlající za tím vším. Zažila jsem asi nejhorší rodičovskou schůzku v životě(vážně věřím, že nic podobného se opakovat nikdy nebude), přesvědčování o tom, že Mládě je zaostalé dítě. Jednoduše nezapadl do pomyslných tabulek. Nikdy jsme ale nepřestali bojovat a věřit v to, že Mládě je úplně normální kluk. Jen má nezvyklé zájmy. Shodou okolností se nám dnes potvrdilo, že jsme nebyli vůbec daleko od pravdy. Obrovská úleva to slyšet od někoho povolaného. Opravdu!Zatím nemůžu s určitostí říct, že tohle všechno máme za sebou. Vysvědčení nás teprve čeká a od září nová paní učitelka i třída. Zvažovali jsme to dlouho, ze všech stran a důkladně. Nejsem rodič, který by dělal neuvážené kroky v afektu, nechtěla jsem připravit Mládě o kamarády, které ve třídě měl. Nevycházelo nám z toho ale nic jiného, že buď se necháme převálcovat a další dva roky budeme "bojovat"(a Mláděti znechutíme vzdělávání) a nebo začneme úplně jinak. Tedy Mládě začne jinde. Budu mu(i nám) držet palce, aby to tentokrát mělo šťastný konec. Zbývají poslední dny a pak konečně vytoužené prázdniny. Dny na zahradě, koupání, výlety a cesty vlakem i na kole. Festivaly(to by nám ani jeden z kluků neodpustil). Máme toho, stejně jako loni, v plánu moc. Trochu se bojím, že zavřu oči, otevřu a je po všem. Na podzim mám v plánu ještě pár dalších závazků. Nejen, že vyšlu Mládě do školy, Mini do školky, ale ještě v průběhu podzimních dnů vyšlu na svět třetí(ho) do naší rozjeté party. MiniAtom může být kluk i holka, takže zatím bych nechala tu přezdívku přesně takhle a časem uvidíme. Sama jsem hodně zvědavá, jak obstojím jako trojdětná máma. Někdy mi totiž dávají kapky i dva "velcí" lotři. Ale ono to všechno dobře dopadne. Musí. Kluci budou nejlepší starší bráchové. 

Letos už na zahradě "bydlíme", svačíme, pijeme kávu (našlehané mléko) a užíváme si, od poloviny dubna. Takže nás pár deštivých dnů prostě nemůže rozhodit, to je přeci jasná věc! A bublanina....bublanina je prostě léto.1 komentář:

  1. Jani, budeš skvělá máma i dál. Absolutne nepochybuji <33 Gratuluji Mladeti k ukončení školního roku (tedy skoro-vydrž):-)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)