pátek 8. června 2018

pro děti/Piknik v trávě s knížkou

Další skvělá literární akce. Nějak se nám to v tom červnu opět hezky schází. Ve středu jsme s Mini byli na Pikniku v trávě s knížkou. Prostor pro kávu byl, deku jsme měli, čtení povedené a děti spokojené. Přesně tak to má být. Aktuálně totiž probíhá akce s názvem Týden čtení dětem, kterou  považuji za velmi zajímavou a pro děti milou.

V letoším roce byl Týden čtení dětem zaměřen na literaturu z partnerských zemí Visegrádské čtyřky. Cílem bylo zvýšit povědomí o prospěšnosti předčítání dětem v partnerských zemích Polsku, Maďarsku a Slovensku. Propagace předčítání prostřednictvím projektu určeného pro rodiče a školy, knihovny či rodinná centra. V tomto případě šlo o knihovnu. Jestli jsem si něco ve městě, kde žiji oblíbila na maximum, tak je to právě naše knihovna. Tedy její jádro, které funguje neskutečně skvěle. Všichni jsou tu otevřeni zajímavým akcím, novým nápadům a cílem opravdu je, aby lidi(a děti!!) bavilo do knihovny chodit. A to se velmi, velmi slučuje i s tím, že téma mých prací byla ve většině případů "předčtenářská gramotnost". Velmi to vylepšilo mé studentské vzpomínky na různé knihovny, kde se nevymýšlelo nic nového

Byla jsem moc zvědavá, kolik dětí, rodičů, učitelek, školek a škol tuhle akci navštíví a byla jsem velmi příjemně překvapena. Dětí bylo opravdu spousty a vypadalo to, že je to všechny hodně baví.
Četlo se několik různých pohádek a dětem předčítali místní osobnosti. A Mini byl  nadšený z toho, že všude kolem je plno dětí. Bylo na něm poznat, že je velmi natěšený na školkový kolektiv, vůbec neměl problém se připojit k ostatním dětem. Prý "čau mami" a už zaujatě poslouchal kousek ode mě, bez dozoru. V pauzách volal "číííst, číííst" stejně jako občas pobízí mě, než jdeme spát. Vlastně se celkově cítí mezi knihami jako doma. A za to jsem moc vděčná :-)


4 komentáře:

  1. Tohle je důkaz, že to s tou novou generací není vůbec v háji. Všichni to říkají, ale dokud budpu tyhle skvělý akce, vůbec se nebojím:)

    OdpovědětVymazat
  2. Jak to tomu maličkému sluší:-) Jste úžasní<3

    OdpovědětVymazat
  3. On je ten maličkej úplně dokonalej<33 celý brácha.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)