sobota 2. června 2018

Run tour/Ústí nad Labem

Tak tedy v Ústí nad Labem jsem běžela poprvé. Proč mi nikdo neřekl, že tam je kopec? Já si naivně myslela, že to bude jen pohodička po stezce. No, je to tam zrádnější, než jsem si uměla představit, ale dobré. Velmi specifické místo pro běh, řekla bych. Tentokrát jsme běželi s Atomem a klukama, takže první čistě "náš" běh. A jsem ráda, že jsme do toho nakonec šli. Dva dětské, dva dospělé závody a "práce" na půl dne. K tomu opravdu pekelné vedro. Ale zvládli to všichni!

Kluci se snažili oba dva, vážně hodně. A jejich zlepšení bylo znát. Mládě si dal kilák o minutu(!!) rychleji, než při minulém běhu. V tom počasí, které panovalo těsně před polednem to byl od obou super výkon. Mini mi přišel tentokrát velmi ambiciozní a od samého začátku se snažil běžet co nejrychleji. Ale v běhu těch úplně nejmenších je to kolikrát spíš souboj rodičů, než dětí(co jsem tak stihla vypozorovat, za tu dobu, co běháme). Takové seznámení s tím, co ty prťata za pár let čeká. 
Vlastně jsem jim pak docela záviděla, že už to mají za sebou a mohou si udělat (zaslouženou) zastávku v Costa Coffee. Teda, ne že by si dávali kafe, ale koupili si muffin a mohli relaxovat.

Mě už v tu chvíli čekal běh na 5 km, což jsem si ten den vůbec nebyla jistá, v jakém stavu a především v jakém čase doběhnu. Což mi v závěru stejně mohlo být úplně fuk, protože čas mám zakázáno hlídat a už nějakou dobu mám doporučené pomalejší tempo. S tím jsem smířená a vím, kam až se svým tělem (ne)mohu zajít. Jenže tentokrát bylo vážně horko, start byl v poledne..Takže mám na zádech, jako památku, krásně opálené své sportovní tílko. Už bych letos vůbec nemusela na sluníčko a stejně budu vypadat jako když se tam denně smažím. Jsem ráda, že kluci na mě čekali hned na několika místech na trati, dodávalo mi to energii, která v tom vedru ubývala fakt rychle. Ale doběhla jsem to, jasně že jo.

Mezitím už se připravoval na svou desítku Atom. Kluci začali být trochu unavení a rozhodli se zůstat v dětském koutku, kde si zkoušeli různé cviky, Mini šel namalovat běžícímu tatínkovi obrázek a nebo jen tak odpočívali. A já jsem najatě čekala, jak to dá. A dal to výborně. Trochu mě mrzí, že kluci už neměli moc energie a nemohli jsme mu oplatit fandění podél trati. Navíc ho to celé čekali dvakrát. Fandili jsme tedy alespoň těsně před cílovou rovinkou a ve chvíli kdy dobíhal, se Mládě rozhodl, že to doběhne s tátou. Byla to tak hezká chvilka, že jsem mu to prostě nemohla zakázat a nechat ho tam stát. Prostě chtěl být v zásadní chvíli s tátou. Mrzí mě, že jsem to mohla vyfotit jen z mého pohledu, ale stejně mě to dojímá, jen co se na tu fotku podívám. Krásná chvilka.

Kafe bylo-díky, stokrát díky za to, že na Run tour je Costa! Ale až když doběhli všichni, takže se dá říct, že docela v klídku a pohodě. Bylo už nutné, stejně jako fresh, který jsem dala snad na jeden zátah, protože jsem potřebovala energii. Tyhle běhy mám vážně ráda, ale zároveň jsem pak maximálně unavená. Protože to není jen přijít a odběhnout si. Ale brzy vstávat, zvládnout dětské závody, postarat se o kluky, proházet si je mezi sebou podle toho, kdo zrovna běží. Nezbláznit se, neztratit je, neztratit sebe a tak dále...

Takže tady je malá rekapitulace

Zaběhla jsem 5km
Atom 10km
Mládě 1 km
a Mini 500m

A aby toho nebylo málo, tak už jde o druhý závod, který běžím s překvapením. (Ten první byl v Českých Budějovicích o kterých jsem psala TADY). Bude nás totiž o jednoho(běžce:) víc! Proto doporučené tempo, proto se šetřím, už neběhám víc, než sedm kilometrů a na půlmaraton tento podzim můžu zapomenout. Tělo si prostě řeklo a já jsem trochu přibrzdila. Takže kdyby měl někdo pocit, že jsem třeba tlustá...tak jsem úplně "jednoduše" těhotná :)5 komentářů:

 1. TYKRÁSO! jsi ta nejhustější máma. Kdybys to nenapsala, tak NIC nepoznám vůbec. Fakt nic. Napiš víc, to je neuvěřitelný, sluší Ti to a vůbec. Klobouk dolů, protože podat nějaký výkon s bříškem...GRATULACE!

  OdpovědětVymazat
 2. Smekám před Tebou! A moc gratuluji!!

  OdpovědětVymazat
 3. děláš si...člověk si myslí, že jde o článek s běháním a na konci je taková bomba!? <33 Moc gratuluji a maximálně fandím. Jsi skvělá<3

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, to jako fakt?<333 to je naprosto super!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)