středa 18. července 2018

Místo, odkud žádné dítě nevyvázne suché

Vodní dům podruhé. Loni to byla jedna z prvních cestovatelských zastávek, které jsem klukům slíbila po dokončení školy. Možná i proto na tohle místo mám tak euforické vzpomínky a bylo jasné, že se tam musíme vydat znovu. Dokonce jsme stihli o něco lepší počasí i čas, kdy se z venkovního atria stalo doslova dětské koupaliště. Když se tak stalo, už jsme se chystali do vnitřní expozice. Dominantou Vodního domu je právě venkovní atrakce. Umělý vodopád, soustava čerpadel, mlýnků a dalších vodních prvků, které mohli vyzkoušet a samy pohánět vlastními(rodičovskými) silami. Cestičky, kterými se kluci opět vesele brodili, stavěli přehradu a nebo jen tak blbnuli ve vodě. Myslím, že jsem minule v tipech psala, že náhradní oblečení s sebou, ale to asi každému dojde podle fotek. Z tohoto výletu děti prostě nemůžou vyváznout suché. Vzhledem k počasí to ale bylo vlastně úplně jedno.  
Od loňského roku se toho moc nezměnilo. Atrium je stále plné atrakcí, dětí i rodičů. Velké lákadlo pro všechny, což se o vnitřku zase tak úplně říct nedá. Docela mě mrzí, že je tak moc ve stínu hlavní atrakce, protože je to moc hezky zpracovaná expozice. Nejen co se vodního mikrosvěta týče. Aktuálně se s klukama hodně snažím mluvit o plýtvání vodou. Hodně často se stává, že nechávají jen tak protékat neskutečné spousty vody a vůbec nechápou, že to není zrovna nejlepší nápad. Takže jsem se jim to snažila uvnitř alespoň trochu vysvětlit. Zatím moc nemůžu posoudit, jestli to mělo alespoň minimální účinek. Ale ráda bych, samozřejmě. Mini už to chápal mnohem víc, než loni a myslím, že si to celkově i víc užil.
Příjemnou novinkou, která loni ještě nebyla, je možnost dát si dobré kafe(a nanuka). Protože tady si ho rodiče fakt zaslouží :-)) Tím myslím ty rodiče, kteří se dětem během vodních zábav skutečně věnují. Ne ty, kteří se přišli na pár hodin opalovat a jejich děti mezitím teroprizují ostatní. Jen malé rýpnutí, na pár takových jsme měli celkem štěstí. Ale tím jsem si v závěru odmítla kazit hezký den s klukama.
Takže pokud vaše děti milují vodu a chcete je (i sebe) něčemu přiučit, splňuje Vodní dům v Hulicích rozhodně všechny požadavky na skvělý rodinný výlet. My jsme ještě pokračovali dále....Kam? To se dozvíte v dalším výletním článku, který se již chystá.
2 komentáře:

  1. Tam bych si hrála sama:-D Asi si udělám výlet jako!!

    OdpovědětVymazat
  2. Znám velmi dobře a taktéž mohu vřele doporučit:) I včelky..

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)