pátek 20. července 2018

výlety/Dům přírody Blaníku

Výlet do Vodního domu, jsme chtěli spojit ještě s nějakou další výpravou. Včelí svět byl minulý rok moc fajn, ale opakovat dvakrát za sebou úplně stejný výlet se nám nechtělo. Původně jsme měli v plánu jít na Velký Blaník. Jenže, jak už to tak bývá, cachtání ve vodě nám(dětem) zabralo moře času a když se k tomu všemu přičte i vnitřní expozice, bylo zcela jasno. Na Blaník vystoupáme někdy jindy. Pravděpodobně až bez mého břicha už s mrnětem v kočáru. Navštívili jsme ale Dům přírody Blaníku. Už doma jsme si vyprávěli o Blanických rytířích, takže namotivovat kluky nebylo úplně těžké. Ale únava byla, to rozhodně ano.

Dům přírody Blaníku stojí Nedaleko Krasovic pod horou Velký Blaník. Příjemná, dřevěná roubenka hned v úvodu naučné stezky S rytířem na Blaník představuje návštěvníkům přírodu CHKO Blaník i slavnou blanickou legendu o spícím vojsku.
Prošli jsme vnitřní i venkovní expozici věnovanou přírodním, geologickým i historickým zajímavostem Podblanicka, blíže poznat některé rostliny, které zde rostou a živočichy, kteří zde žijí.
Myslím, že jsme touhle zastávkou rozhodně neudělali chybu. Rozhodně jde o zajímavé místo, vhodné pro rodinnou návštěvu. Největším exponátem je model krajiny Blanické brázdy v úseku mezi obcemi Sázava a Mladá Vožice. Poskytuje informace o přírodních i historických zajímavostech kraje. Prostředí je útulné(dřevo mám prostě ráda). A musí to tu být příjemné i na podzim. Živě si to umím představit, houby, sychravé počasí a uvnitř příjemně. V patře je možné vidětt filmy o přírodovědných zajímavostech v místní krajině. My jsme stihli i výstavu, ale přiznávám-proběhli jsme jí ve velké rychlosti, protože kluci už začínali kňourat. Ze všeho nejvíc je bavilo poslouchat, jestli náhodou neuslyší rytíře za speciálním poklopem. No....jestli jsou tam opravdu slyšet, se musíte přesvědčit sami! Stojí to ale rozhodně za to.

2 komentáře:

  1. Už se těším, až Gabi doroste a vyzkoušíme některá již vámi ověřená místa! Pěkný letní putování máte! :* ;)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)