čtvrtek 13. září 2018

"Mami, s tím musíme něco udělat"/TERIBEAR hýbe Prahou 2018

Jsou věci, které nám přijdou naprosto samozřejmé a pokud jsou v našich silách a aktuálních možnostech, tak se snažíme pomáhat. Všichni čtyři.

Na pražském Vítkově byl ve čtvrtek, 6. září, slavnostně odstartován desetidenní charitativní happening TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem. Cílem této krásné akce je pomoci konkrétním příběhům a to vlastním pohybem. Zapojit se a pomáhat chůzí či během může totiž úplně každý, a to v kteroukoliv denní či noční hodinu. V loňském roce podpořilo tuto charitativní akci přes dvanáct tisíc lidí. Ti, kteří přišli na vrch Vítkov, společnými silami vyběhali nádherných 11 314 320 korun. Každý zdolaný kilometr podpoří prostřednictvím Nadace Terezy Maxové dětem partneři akce částkou 30 korun. Na každém běžci či chodci je, aby si vybral, komu z deseti příběhů věnuje své kilometry, které se promění v pomoc. Všech deset příběhů, na které lze přispět, najdete ZDE.

Co vlastně musíte udělat pro to, abyste mohli také pomoci? Stačí se jen registrovat, pořídit si čip a přijít si zaběhat nebo se projít na vyznačený okruh na vrchu Vítkov v Praze. Akci určitě nelze minout. Čip počítá kilometry a zároveň umožňuje opakovanou účast po celou dobu trvání akce, takže se můžete, stejně jako my, vracet a běžet znovu a znovu. Pro dospělého zaplatíte za čip 200 korun a pro dítě do 12 let 100 korun. Není to žádná velká částka a výsledek je vážně povznbuzující. Pojďte to ještě zkusit. Do 15. září je ještě spousty času na to, jít si zaběhat!

Já jsem tušila, že i jako těhotná bych ráda pár koleček na začátku září pro Teribear uběhla. Tedy v tom lepším případě-pokud se budu cítit dostatečně dobře. Druhá varianta byla o tom, že budu sotva chodit a udělám si po Vítkově procházku s krásným výhledem.  Nic se přeci nemá přehánět. Běhat jsem ještě stále úplně nepřestala(i když už zpomaluji, zmírňují a mnohem více odpočívám). Teribear byl tak nějak napůl. Běhala jsem s klukama ráda, ale když jsem nemohla, prošla jsem se. A bylo mi výborně, protože atmosféra byla skvělá, kluci nám sice trochu utíkali, ale nakonec se i to nějak zvládlo a na samém konci oba úplně odpadli a odpočívali. Přeci jen škola i školka jim dává docela zabrat a nechtěli jsme je úplně zničit. Celkem jsme naběhali 57 km a doufám, že za rok jich dáme ještě trochu víc. V pěti to totiž bude ještě mnohem zajímavější.

Když Mládě odpočíval, poslouchal u toho příběhy dětí, kterým Nadace Terezy Maxové pomohla. Viděla jsem na něm, že z některých je dojatý a pak mi říkal, že s tím přeci musíme taky něco udělat. To jsou chvíle, kdy jsem na své děti pyšná. Hodně věcí jim není jedno, takže už vymyslel pár svých plánů. A protože Mini dělá všechno, co udělá brácha, tak určitě nezůstane pozadu. 

Já přináším pár fotek ze zahájení, ale také z průběhu akce. Bylo to moc fajn a za rok! Za rok zase :)

P.S: Ve stánku Nespresso dělají fakt dobré kafe a nebyla bych to já, kdybych si jedno dobré po běhu nedala, však to znáte.

2 komentáře:

  1. Ty máš tak decentní bříško<333 Jsi skvělá, že to dáváš. A skvělý příklad pro děti:)

    OdpovědětVymazat
  2. Jak se ten maličkej krásně a zodpovědně rozcvičuje! <3

    OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)