pondělí 8. října 2018

běh v těhotenství/ponožky pro štěstí & co na sebe s rostoucím bříškem

Poslední větší běh mám nejspíš za sebou. Myslím tím běh, kdy se opravdu seberu, vezmu si boty a jdu si dát alespoň tři kilometry(a víc). Přišlo nevyhnutelné, právě jsem se přehoupla do posledních dnů s břichem, které se mi zdá čím dál těžší. Takže si dopřávám trochu klidu, ale....stejně mi to chybí. V posledních dnech je tak nádherně, že se sama vidím, jak běžím podél řeky a užívám si to. A domů se vracím s čistou hlavou. 

Celým běháním v těhotenství mě ale provázelo několik zásadních kousků, které bych ráda zmínila právě v tomhle článku. Dostala jsem totiž dost dotazů na to, v čem vlastně s tím rostoucím břichem zvládám běhat. A přiznávám, že to byl celkem oříšek vyřešit. Třeba i proto, že sportovně těhotenských kousků je na trhu zatím ještě poměrně málo. Doufám tedy, že tenhle článek pomůže všem nadšeným sportovkyním, které se nenechají odradit od sportu tím, že jim roste bříško. Od mého druhého těhotenství mě totiž poměrně dost potrápily křečové žíly a otoky nohou. To nejhorší přišlo s porodem, ale bylo mi jasné, že něco podobného by mohlo přijít i tentokrát. Už jsem to ale chtěla řešit mnohem lépe, takže jsem začala nosit kompresní podkolenky.  Myslím, že mi v kombinaci s pravidelným pohybem, udělaly dokonalou službu a rozhodně s nimi budu pokračovat v běhání i dál. Postupně jsem prostřídala několik variant z eshopu Bonastyl. Jde o příjemný eshop, kde si můžete vybrat nejen sportovní, ale i klasické ponožky, župany a další prima kousky. Vyhovuje mi, že jejich kompresní podkolenky jsou opravdu pevné, přesně tak, jak potřebuji. Pro lepší přehled běhám v těchto  a střídám je s návleky. Jedinou nevýhodu jsem zatím shledala v tom, že s břichem se mi jakékoli pevnější ponožky a podkolenky prostě navlékají špatně. Ale všechno se dá zvládnout a nic není překážkou.

Mimochodem-oba kluci odtud mají své běhací ponožky "pro štěstí" a oba si je pochvalují. Mini je má dokonce skvěle vyladěné s botami. Zatím, i přes veškerou zátěž(Mládě basket, Mini běhání), výborně drží. Snažím se vybírat klukům sportovní ponožky důkladně, ale zjistila jsem, že to není vůbec snadná záležitost. Nakonec to ale dopadlo více než dobře. Při výběru jsem si nechala poradit, protože jsem v jednu chvilku vůbec netušila, které by pro mé kluky byly ty nejlepší. Nakonec jsme vše doladily k naprosté spokojenosti. Tyhle klučičí jsou navíc s elastickým fixačním pruhem v nártu a ten ponožku dobře drží na noze.  Nedochází tak k jejímu přetáčení či sjíždění v botě(a následnému vztekání se dětí, že si musí upravit ponožky:-)). Takže ano, opravdu můžeme doporučit. Aktuálně s nimi oba odběhli poměrně úspěšně pražský závod Run tour!

Vyřešit jsem postupně musela i tričko-tílko, protože ať jsem se snažila jak jsem chtěla, bylo jasné, že "Nefňukej a makej"(psala jsem v jednom z minulých článků), bude brzy mimo hru. Je fakt, že jsem si myslela, že to spolu doběháme úplně do konce, ale člověk míní...Mám tedy super tílko a ještě že tak! Celé září bylo ještě tak krásné teplo, že bych si za dlouhé rukávy opravdu hodně nadávala. Není primárně těhotenské, ale i tak mi skvěle sedí a drží tak, jak má. Bez něj bych si už dneska zaběhat fakt nešla. Vybrala jsem o číslo větší, než je moje běžná velikost a jsem vážně spokojená. Myslím, že si spolu ještě "užijeme" i mé poporodní cvičení. Nezapomeňte se podívat tady

A kalhoty. Tak to byl trochu oříšek, chvilku jsem myslela, že bych to celé dala v těch mých oblíbených New Balance kraťasech, ale ne vždycky na ně bylo počasí a později už mi přišlo, že mi zase tak skvěle nesedí a že si je nechám na další sezónu. Pátrání po běhacích kalhotech mě dovedlo až k těm, které mám na sobě. Odběhla jsem si s nimi Teribear, teď při různém popobíhání s klukama mi ještě taky skvěle drží a hlavně-mají těhotenský pás na břicho. Prostě boží, za mě rozhodně na poslední měsíc-dva. Navíc stojí opravdu málo-vzhledem k tomu, jak nedostatkové zboží takové těhotenské kalhoty na sport jsou. 
Zároveň s nimi počítám i na shazování poporodních kil. Stejně jako s tílkem. Zatím si to sice neumím vůbec představit, ale kdyby mi před časem někdo řekl, že budu běhat s obrovským břichem...však to znáte. 

4 komentáře:

 1. Díky za super tip! Už jsem si všimla na insta, že jsi zmiňovala kompresky <33 Kluci jsou naprosto boží běžci, moc vám fandím. A bříško už je skvěle vidět:)

  OdpovědětVymazat
 2. Já mám vždycky pocit, že běžné podkolenky šíleně rychle povolí a není to ono. Taky potřebuju něco pevnějšího, přesně jak píšeš. Takže jestliže stojí za to, jdu lovit:o)) A jen tak mimochodem, furt Ti to hodně sluší!:o)

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za inspiraci. Já jsem si totiž dlouho myslela, že těhotná musí čekat na porod, kynout a nic nedělat. Teda jo, jíst za dva:DDDD A ono to může fungovat i takhle!

  OdpovědětVymazat
 4. já jsem tak ráda, že tohle píšeš! A díky za tipy, protože dobrých ponožek je vždycky málo a ty tvé vypadají super!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)