úterý 16. října 2018

do dětského pokojíčku/Koník FUTU

Čekání na nového sourozence ve velkém stylu. I když si vlastně nejsem moc jistá, jestli se velkému stylu dá říkat dojezd nemoci a pyžamový den. Připravili jsme alespoň do pokojíčku úplně první hračku, kterou "MiniAtom"  má. Koník FUTU. Oba kluci ho poměrně důkladně otestovali a protože stále drží a funguje tak, jak má, jsem naprosto spokojená. 
Tahle nádherná práce pochází z dílny Antonie & Emma, kterou jsem už nějaký čas okouzlena, máme od nich několik didaktických pomůcek a když se zaměřili na výrobu houpacích koníků, přišlo mi to jako geniální nápad. On to totiž není jenom obyčejný kůň, jsou to tři hračky v jedné.

Ta první je jasná HOUPACÍ KŮŃ.
Samotný koník jde poměrně jednoduše připevnit na houpací prkno pomocí speciálních, dřevěných šroubů. Není to vůbec těžká záležitost, docela v pohodě to dávám i s břichem a nulovou energií. Houpání baví především Mini. Než ale miminko doroste, určitě bude mít jiné zájmy a nebudou vznikat žádné bitvy. Aneb jedno přání ze serie "naivní rodič" :-)
Co je navíc úplně super a skvělé-na koníka navíc lze vyrýt zdarma jméno dítěte. A tak se k nám dostal právě MiniAtom.

Varianta číslo dvě je ODRÁŽEDLO.
Je to úplně jednoduché. Stačí povolit dva dřevěné šrouby v přední a zadní části koníka, vysunout houpací prkno, přidat kolečka a šrouby zase utáhnout. Nic víc v tom není. Koník na kolečkách. Působí na mě velmi stabilně, takže je ideální především pro malé jezdce. Už se nemůžu dočkat, až bude úplně aktuální i u nás. Navíc nehrozí žádné ničení podlahy, nebo extrémní hluk. Kolečka jsou po obvodu gumová. 

A pak tu máme variantu číslo tři a tou je klasické HOUPACÍ PRKNO.
U nás poměrně "provařená" záležitost, protože jedno už doma pro kluky máme. Dodnes je velmi žádanou hračkou a vůbec nelituji, že bychom ho doma měli. Výborná pomůcka pro děti, které se učí držet stabilitu, ale co vám budu povídat, zkoušel to u nás na návštěvě i můj táta. Líbí se totiž všem. Krom toho má nosnost asi 150kg, takže naprostá paráda.
Taky si myslím, že časem to bude ideální houpačka právě pro miminko. Možná naivní rodičovská představa číslo ... ani už nevím kolik, ale vystlat polštářem a bude to ideál i pro mrně.

A přesně tyhle tři věci dávají dohromady koníka FUTU. Je vyrobený z pevného bukového dřeva a je prostě dokonalý. Jestli něco mám opravdu ráda, tak dřevěné hračky a pomůcky. A tahle za to stojí. Jasně, je to dřevo a není to z úplně nejlevnějších kousků, ale lze si ho kupovat i postupně, nebo před Vánoci zaúkolovat všechny prarodiče, kteří jsou lační po nakupování co nejlepších kousků pro vnoučata. Pokud si pořídíte celý set, dostanete k němu i stojan na zeď. Zatím jsme ho nevyužili, ale Mini se ho z nějakého důvodu snaží neustále aplikovat jako sedátko. Z nějakého důvodu se rozhodl, že to je super pohodlné. Ale k tomuto účelu rozhodně neslouží, to je jen originální inovace mých kluků. Antonie & Emma mě opravdu baví a moc jim fandím, vážně stojí za to!

No a nám už teď nezbývá než počkat, až koníka otestuje i nejmladší člen domácnosti, který tu za chvíli bude s námi. Třikrát hurá!

4 komentáře:

 1. Tak tohle byl ten předporodní blog! :D

  OdpovědětVymazat
 2. I want you to thank for your time of this wonderful read!!! I definately enjoy every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff of your blog a must read blog!
  fnaf
  games for kids online

  OdpovědětVymazat
 3. Kluci mají skvělý pokoj a nádherné postýlky. Ten koník je úplně best, hrozně moc se mi líbí ve spojení s houpacím prknem! Bomba!<3

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milé komentáře;-)