čtvrtek 6. prosince 2018

Vánoce/Dopis Ježíškovi

Jak se to stane? V listopadu mi vždycky přijde, že je to všechno za hrozně dlouhou dobu. A pak najednou...čekáme na Mikuláše, čteme si vánoční knihy a především píšeme Ježíškovi. No jasně, bez toho přeci žádné Vánoce nemůžou být. Tedy alespoň u nás ne. Loni i letos už to bylo úplně o něčem jiném. Mládě píše dopis sám. Vlastně ne tak úplně sám. Samozřejmě společně s bráchou, který mu diktuje všechna svá vánoční přání a on je obětavě(někdy víc a někdy míň) zapisuje. Mini doplňuje svým vlastním obrázkem, aby Ježíšek přesně věděl, co má na mysli.

K psaní takového dopisu navíc patří pár důležitých věcí.
Ta první je zapálená svíčka. To tak nějak k adventu a atmosféře patří, takže nic moc nového. Vždycky dovolím jednu zapálenou svíčku doprostřed stolu a oni mají pocit, že jsou zase o něco "dospělejší". Jen je musím hlídat, aby někdo(Mini) neměl jeden ze svých dobrodružných nápadů a nechtěl papír decentně opálit. 

Káva. Nebo spíš dětská káva, jak říkají kluci. Ale ve skutečnosti tam není z kávy nic víc než hrneček a v něm našlehané mléko. Mají z toho takový malý rituál, asi jako když pijeme kafe my, rodiče. Tady se vážně není třeba ptát, kde to viděli. U nás. A tak jim to mlíčko rádi do hrnečků našleháme. Protože...proč ne?

Vánoce v Bullerbynu. Další věc, která u psaní nesmí chybět. Letos bych skoro zapomněla, ale Mládě se celkem rychle přihlásil sám. Děti z Bullerbynu miluju stejně, jako kluci a asi nás to ještě dlouho neomrzí. Posloucháme tedy Vánoční Bullerbyn jako audioknihu, pijeme kávu a "kávu" kluci si vyprávějí o dárcích, které si přejí a je z toho hezká chvilka, která končí rovnáním dopisu za okno. Ježíšek ho přeci musí vidět, to dá rozum.

Mimochodem...letos si kluci přáli, aby všichni byli zdraví, což mě potěšilo i dojalo. Zároveň se ptali Ježíška, jak že se má? A já jsem si říkala, že by vůbec nebylo špatné, kdyby tenhle dotaz i pěkné přání, zůstalo bez odpovědi. 
Zapojila jsem se do projektu Pohlednice od Ježíška a zkusila jsem si objednat Ježíškovský pohled pro kluky. Napsala jsem k nim vlastní text, vybrala obrázek a teď čekám, jestli klukům přijde překvapení a jak to celé bude vypadat. Mně se tenhle nápad dost líbí, sama jsem si vždycky přála, aby mi alespoň jednou přišla odpověď na můj dětský dopis. Nestalo se tak, ale teď to můžu splnit klukům. Jsem na to sama dost zvědavá! Píšete taky Ježíškovi? A už vám někdy odepsal zpět? 

1 komentář:

Děkuji za milé komentáře;-)